Ресурсами українського державного проєкту "Хочу жить" наразі вже скористалися 1,2 мільйона людей. Він дає російським загарбникам можливість вижити, здавшись у полон захисникам України. По допомогу звертаються самі окупанти чи їхні рідні, котрі шукають можливість зберегти життя у цій війні для себе чи свого родича. Про це в ефірі національного телемарафону повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, передають Патріоти України.
"Розголос щодо цього проєкту надзвичайно серйозний, в першу чергу на території самої Російської Федерації, і "сарафанне радіо" працює. Нам відомо, що понад 1 мільйон 200 тисяч людей звернулися до інформаційних ресурсів проєкту", – сказаав він.
За словами Юсова, щодня фіксується понад 100 прямих контактів і звернень від росіян, які висловили намір здатися в полон. Вони звертаються до представників "Хочу жить" через чат-бот або консультаційну гарячу лінію проєкту.
"Точну кількість ми не коментуємо, зокрема з міркувань безпеки цих людей. До того ж тривають переговори щодо повернення наших полонених, а всі ці речі можуть впливати", – розповів представник ГУР.
Найбільш активно у полон здаються мобілізовані на війну проти України росіяни. Вони не знають, навіщо вони в Україні. Як каже Юсов, ці люди розуміють, що це не їхня війна, в якій вони хочуть вижити.
"А Україна як цивілізована держава, яка дотримується міжнародного права, Женевських конвенцій, таку можливість їм надає", – додали в розвідці.
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...