У пошуках ресурсів для продовження війни проти України Кремль все більше звертає увагу на "союзну" Білорусь. Російський президент давно Володимир Путін тисне на свого білоруського "колегу" Олександра Лукашенка з метою залучити білоруську армію до участі у війні, а тепер Росія потребує ще й контролю над білоруським оборонно-промисловим комплексом. Потужності російського ОПК, вже переведеного на посилену роботу, Росії не вистачає, тож наразі Путін готовий особисто їхати в Мінськ, аби переконати Лукашенка віддати Росії можливість повноцінно використовувати потужності ОПК Білорусі. Про це з посиланням на білоруське підпілля повідомляє Центр національного спротиву, де констатують: саме для цього на початку грудня у Білорусь приїздив і міністр оборони РФ Сергій Шойгу, передають Патріоти України.
У ЦНС відзначили, що Кремль нарощує зусилля щодо збільшення використання ресурсів Республіки Білорусь у війні проти України. "Для того, аби продовжувати вести активні бойові дії на території України, Російська Федерація вже перевела свій оборонно-промисловий комплекс на посилену роботу. Влада РФ планує збільшити держоборонзамовлення у 2023 році та збільшує навантаження на свій ОПК. Також стало відомо про плани РФ відкрити на території країни власне виробництво іранських безпілотників типу Shahed-136. Проте цього Путіну не вистачає", – констатували у ЦНС.
Ресурси та потужності, яких бракує Росії для продовження війни проти України Кремль хоче "витрясти з Білорусі. Саме з цією метою на початку грудня у Мінськ прилітав Шойгу. "За даними білоруського підпілля в рамках діяльності “союзної держави" з Республікою Білорусь росіяни намагаються отримати контроль над білоруським ОПК. Зокрема, ця тема була однією з тих, яку обговорював міністр оборони РФШойгу під час свого візиту до Білорусі на початку грудня", – зазначили у ЦНС.
Найімовірніше, переведення білоруського ОПК на роботу в інтересах Росії може стати темою перемовин Путіна та Лукашенка 19 грудня. "Водночас, можливість повноцінно використовувати білоруський ОПК може стати “розмінною монетою" під час перемовин диктаторів Путіна та Лукашенка в Мінську, що планується на 19 грудня. Путін продовжує тиснути на Лукашенка задля повноцінного втягнення військових Білорусі у війну в Україні. Наразі такий крок є малоймовірним. Білоруська армія продовжує обслуговувати російські війська, які дислокуються в Білорусі. Не виключено, що Лукашенко буде готовий на поступки щодо контролю над ОПК країни під час перемовин з Путіним", – припускають у ЦНС.
До складу миротворчої місії в Україні можуть увійти не лише європейські солдати, але й військові з країн глобального півдня та Кавказу. Таку думку висловив голова Військового комітету ЄС генерал Роберт Брігер в інтерв’ю німецькому виданню Die Welt,, пе...
У районі Часового Яру на Донеччині зафіксовано підрозділи окупантів "Ахмат", колишніх найманців ПВК "Вагнер" і формування "Русіч". Ворог стягує сюди підготовлених загарбників, які пройшли інтенсивну підготовку. Про це розповів речник 24-ї окремої механ...