Більше важкої зброї для України - нові пакети військової допомоги погодили партнери-учасники формату "Рамштайн", який об’єднує майже півсотні країн світу.
Всі вони прагнуть поразки Росії у війні, й задля цього - готові озброювати Україну далі. Порадившись, оголосили: дадуть бойові вертольоти, далекобійні гаубиці, системи залпового вогню, зазначає кореспондентка «Радіо Свобода» Зоряна Степаненко для ТСН.
Не лише вболівають за перемогу України, а й готові в неї вкладатися, тож своїх воєначальників до Брюсселя відряджають провідні країни світу. На черговій зустрічі у форматі "Рамштайн" думатимуть, чим ще озброїти українських захисників, аби вони відкинули російських загарбників зі своєї території.
Країн, охочих інвестувати у мир в Європі, майже півсотні. Саме стільки відгукнулося на клич Сполучених Штатів допомогти Україні зброєю. Й клуб цей більшає: на цій зустрічі плюс три нових учасники - сусідні з Україною Грузія та Молдова й Еквадор.
Безпілотники, бронетехніка, танки, системи залпового вогню, далекобійні гаубиці - скільки потрібно зброї і якої, аби війну завершити вже порахували в Офісі президента. І зауважили, зараз російські ворожі сили вдесятеро переважають українські в артилерії. Нею й випалюють український Донбас, поволі там просуваючись.
Як і чим нищити загарбницькі плани Москви - міністр окремо радиться і з генсеком, і з колегами зі США, Британії, Італії, Канади. А згодом рішення друзі України шукають уже всі разом. Глава Пентагону - ініціатор Рамштайн-формату - закликає з підтримкою не зволікати. Й нагадує: загроза над континентом загалом. «Я вдячний за значну військову допомогу, яку контактна група вже надала. Та ми не можемо дозволити собі послаблювати її чи втрачати темп - ставки напрочуд високі», - каже міністр оборони США Ллойд Остін.
Майже чотири години закритої наради й Україна отримує більше важкої зброї. Учасники оголошують, чим зі своїх складів готові ділитися. Найпотужніший пакет військової допомоги традиційно від США. Бойові гелікоптери й боєприпаси від Словаччини. Три реактивні системи залпового вогню від Німеччини. А артилерію жертвуватимуть Польща, Канада, Нідерланди. Буде і ще «дещо» загадково підсумовує Резніков.
Крок назустріч Україні готується зробити і Альянс в цілому, а саме - вкластися в модернізацію її армії. «Я очікую, що на саміті союзники НАТО погодять комплексний пакет допомоги для України. Допомогу Україні у довгостроковій перспективі, у переході від обладнання радянських часів до сучасного обладнання НАТО, а також у покращенні оперативної сумісності з Альянсом», - каже генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
«Дійсно хорошими» новини з Брюсселя назвав Володимир Зеленський, якого офіційно запросили на саміт НАТО. Чекає на кращі - розраховує на збільшення військової допомоги. Сигнали, що оборонна підтримка буде постійною, каже, є. Нові пошуки зброї для України в серпні організують Британія і Данія.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...