Сі Цзиньпін веде свою гру: Китай вирішив витіснити Росію з Центральної Азії

Правитель Китаю Сі Цзіньпін оприлюднив масштабний план розвитку Центральної Азії - регіону, де донедавна домінувала Росія. Про це повідомляє Reuters, передають Патріоти України.

Сьогодні в Китаї відбувся саміт "Китай-Центральна Азія", який зібрав лідерів Казахстану, Киргизії, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану. Господар саміту Сі Цзіньпін заявив, що Китай готовий взяти на себе координацію стратегії розвитку цього регіону – від зміцнення внутрішньої і міжнародної безпеки країн регіону до будівництва важливих інфраструктурних проектів.

Також лідер КНР обіцяє прихід в країни регіону китайських компаній, які дадуть місцевим жителям додаткові робочі місця. А ось місцевим урядам Пекін обіцяє фінансову підтримку і гранти сукупно на суму в 3,8 мільярда доларів.

"Своєю участю Китай поставив себе в авангарді гонки за політичний вплив і енергетичні активи в багатому ресурсами регіоні, поки Росія відволіклася на війну в Україні, а США послабили свою присутність тут після виведення військ з Афганістану", – пише Reuters.

П'ять колишніх радянських республік з мережею торгових коридорів пропонують Китаю альтернативні маршрути для перевезення палива, продовольства та інших товарів по маршруту "Китай – Європа" в разі збоїв в інших місцях.

Крім того, цей саміт повинен стати для Китаю противагою в інформаційному порядку денному на тлі саміту лідерів "Великої сімки", що триває паралельно, де Китай активно критикують за сумнівну позицію щодо війни в Україні.

Геополітичні амбіції Китаю

У березні Сі Цзіньпін відкрито заявив, що Китай готується до великої війни. Ці заяви підтверджуються низкою дій, спрямованих на зміцнення особистої влади Сі в Китаї і зростанням витрат на китайську армію. Очевидною причиною цієї війни буде спроба Пекіна оволодіти Тайванем.

На цьому тлі залишається сумнівною позиція Китаю щодо війни в Україні. Хоча Пекін стверджує, що зацікавлений у мирі і не хоче допомагати жодній зі сторін, він жодного разу не засудив сам факт російської агресії і не зажадав (принаймні публічно) від Москви вивести війська з України. Ця обставина викликає роздратування у Заходу.

"Буде важко": The Economist назвав мінімальні умови, на які Україна може погодитися в рамках угоди з Росією

неділя, 23 лютий 2025, 7:50

Україна навряд чи коли-небудь погодиться визнати окуповані території частиною Росії, однак може погодитися, що її членство в НАТО є віддаленою перспективою. The Economist назвав мінімум, на який Київ може піти в рамках потенційної мирної угоди з Росією...

Путін дав завдання: В ISW розповіли про подальші плани наступу росіян -а Донеччині

неділя, 23 лютий 2025, 7:30

Російські війська захопили позиції та відтісніли ЗСУ на захід від міста Курахове. Також армія РФ планує вийти на адмінкордон Донецької та Дніпропетровської областей від захопленого міста Велика Новосілка, передають Патріоти Україниз посиланням на звіт...