"Стан Лукашенка критичний": Білоруська опозиція вимагає скликати "стратегічну сесію" для обговорення виборів у Білорусі

У Білорусі заявили про те, що стан самопроголошеного президента цієї держави Олександра Лукашенка критичний. Після закритої зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним білоруський диктатор, чутки про стрімке погіршення здоров'я якого у Білорусі циркулювали дуже активно, начебто був терміново госпіталізований до Центральної клінічної лікарні Москви, де йому провели процедури очищення крові і констатували, що Лукашенко перебуває у нетранспортабельному стані, передають Патріоти України.

Таку інформацію із застереженням про необхідність додаткового підтвердження оприлюднив білоруський опозиційний політик Валерій Цепкало. Від білоруської опозиції він закликав західних лідерів терміново скликати стратегічну сесію для обговорення виборів у Білорусі.

За даними Цепкала, під час візиту до Москви стан білоруського диктатора Олександра Лукашенка начебто стрімко погіршився. Наразі він госпіталізований і, запевняє Цепкало, є нетранспортабельним. Водночас, додав опозиціонер, Кремль розгорнув бурхливу діяльність з "порятунку" Лукашенка, однак виключно для того, аби відвести від себе підозри у отруєнні диктатора.

"За попередньою інформацією, яка потребує додаткового підтвердження, Лукашенко після закритої зустрічі з Путіним був терміново доставлений до Центральної клінічної лікарні Москви. Наразі він там перебуває під наглядом лікарів. Для лікування його критичного стану залучено провідних спеціалістів. Були проведені процедури з очищення крові, стан Лукашенка визнано нетранспортабельним. Організовані зусилля з порятунку білоруського диктатора мали на меті розвіяти спекуляції щодо нібито причетності Кремля до його отруєння. Незалежно від того, видужає він чи ні, лікарі попереджають про можливість рецидивів", – пише Цепкало.

Зважаючи на цю інформацію, білоруська опозиція звертається до західних лідерів з проханням скликати стратегічну сесію для обговорення можливостей проведення чесних виборів у Білорусі.

"Як представники Білоруського демократичного форуму Республіки Білорусь ми щиро закликаємо західних лідерів скликати найближчими днями стратегічну сесію для обговорення ініціативи "Вибори" та інших заходів, які необхідно вжити для забезпечення перехідного періоду. Ми твердо стверджуємо, що існуючі технології достатні для проведення чесних і прозорих виборів у Білорусі відповідно до Загальної декларації прав людини, без прямого втручання з боку Кремля", – зазначив Цепкало.

На його думку, залучення демократичного світу до відновлення демократичного виборчого процесу у Білорусі стане шансом для цієї країни на довгоочікувані зміни на краще, а для світової спільноти означатиме ліквідацію постійного джерела небезпеки, яким є підконтрольний Кремлю режим Лукашенка.

"Таким чином ми створимо легітимну інституцію в очах усіх білорусів і світової спільноти в цілому. Проведення виборів у такий критичний момент допоможе не лише відновити правопорядок у майбутній Білорусі, а й закладе основу для стабілізації ситуації на кордонах Європейського Союзу та світу", – наголосив Цепкало.

Раніше працювала помічницею Ківалова: Топ-менеджер "Роснафти" і шанувальниця Путіна з Вінниці отримала підозру

понеділок, 2 жовтень 2023, 20:14

Служба безпеки України повідомила про підозру топ-менеджеру "Роснафти" Тетяні Грабович. Жінка публічно підтримує збройну агресію РФ проти України. Про це повідомляє СБУ. Зазначається, що Грабович входить до складу топ-менеджменту центрального офісу "Ро...

Нарада голів МЗС держав Євросоюзу у Києві: ЄС досягнув консенсусу щодо членства України – Кулеба

понеділок, 2 жовтень 2023, 19:58

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на пресконференції за підсумками неформальної зустрічі голів МЗС держав Євросоюзу в Києві заявив, що в Європейському Союзі є консенсус стосовно того, чи приймати Україну. За словами голови МЗС, за столом ...