"У мене є побоювання": Військовий експерт заявив, що Росія на окупованому Донбасі проводить випробування новітніх зразків озброєння

Дві частини повітряно-десантних військ РФ, які були перекинуті в Криму та на Кубань для проведення військових навчань, можуть залишитися там назавжди. Таку думку виданню Оbozrevatel висловив військовий експерт Олег Жданов, передають Патріоти України.

"Ми постійно виявляємо на Донбасі новітні зразки озброєння Російської Федерації, які вони випробують в бойових умовах або в умовах, максимально наближених до бойових. Ми не раз помічали там новітні розробки в радіолокації, в засобах радіоелектронної боротьби, станцій спостереження та інші станції", – повідомив він.

Говорячи про велике накопичення сил і засобів РФ на кордоні з Україною і відвід військ, Жданов зауважив, що йдеться про "епізод справжньої холодної війни" між Росією і Заходом. Так, за його словами, він став відповіддю на попередній "епізод" – навчання НАТО.

"Епізод з накопиченням військ біля наших кордонів спровокували масштабні навчання НАТО в Балтійському і Чорному морі, які основною метою ставили відпрацювання питань блокування півострову Крим та Калінінградської області задля унеможливлення розповсюдження збройного конфлікту з цих територій", – сказав експерт.

На його думку, концентрацію військ біля кордонів України країна-агресор використала з двох причин. Перша – демонстрація своїх намірів НАТО, друга – "залякування України і спонукання нас до виконання Мінських домовленостей в їхньому контексті".

Водночас Жданов припустив, що дві частини повітряно-десантних військ, які були перекинуті до Криму та в район Новоросійську, можуть залишитися тут на постійній основі.

"Тут треба слідкувати. В мене є побоювання, що вони можуть там залишитися на постійній основі, судячи з того, яку кількість ешелонів було туди відправлено. Це означає, що частини були перекинуті повністю, з усім майном, закінчуючи пожежними відрами", – зауважив він.

З архіву ПУ. Зброя стримування російського агресора: "Нептун" | "Вільха-М" | "Тайфун-1"

четвер, 6 травень 2021, 0:10

ProВійсько. Спецвипуск. Спецвипуск ProВійсько, в якому Ви перші ексклюзивно побачите те як випробували ракетні комплекси НЕПТУН, Вільха М та реактивні снаряди Тайфун-1. В Одеській області на полігоні Алібей пройшов черговий етап випробувань ракетних к...

З архіву ПУ. Чорний дим піднявся в небо: Українські військові потужно помстилися окупантам за провокації (відео)

середа, 5 травень 2021, 23:55

Професійними діями українські захисники знищили вогневу точку противника. Українські військові дали гідну відповідь бойовикам, які продовжують порушувати режим припинення вогню на Донбасі. 5 травня 2020 року при обстрілах постраждали двоє українських в...