Україна повернула з російського полону ще 50 захисників (фото)

Україна та РФ провели перший у 2023 році обмін полоненими в неділю, 8 січня. Із російського полону повернулися ще 50 захисників. Про це повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак, передають Патріоти України.

Додому повернулися 33 офіцери та 17 рядових і сержантів. Це бійці ЗСУ (їх 25), ТрО (5), Нацгвардії (13), Держприкордонслужби (4), Військово-морських сил (3), а також Сил спеціальних операцій. Найстаршому визволеному — 54 роки, наймолодшому — 19.

«Повертаємо людей, які потрапили в полон на Чорнобильскій АЕС, а також оборонців Маріуполя, хлопців з Донецького напрямку, з-під Бахмута, а також із Київщини, Чернігівщини, Херсонщини та інших регіонів, де тривали бої», — повідомив Єрмак.

За його словами, це не останній обмін і завдання України — повернути всіх захисників. Минулий обмін відбувся 31 грудня 2022 року — з полону повернулися 140 українців.

Станом на 30 грудня в полоні РФ перебувають близько 3,4 тисячі українських військових, ще 15 тисяч людей зникли безвісти. За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, від початку повномасштабної війни Україна повернула вже 1646 військових та цивільних.

Україна готує ривок на фронті: Шмигаль розкрив для партнерів в Гданську на найближчий тиждень

четвер, 25 червень 2026, 19:38

Протягом цього місяця Сили оборони України звільнять від російських загарбників більше територій, ніж армія РФ змогла окупувати від початку поточного року. Про це заявив міністр енергетики України Денис Шмигаль під час Міжнародної конференції з питань ...

Українське зерно могло стати платою за "Шахеди" для Росії: Спливли подробиці поставок до Ірану

четвер, 25 червень 2026, 19:10

Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...