Україна повернула з російського полону ще 50 захисників (фото)

Україна та РФ провели перший у 2023 році обмін полоненими в неділю, 8 січня. Із російського полону повернулися ще 50 захисників. Про це повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак, передають Патріоти України.

Додому повернулися 33 офіцери та 17 рядових і сержантів. Це бійці ЗСУ (їх 25), ТрО (5), Нацгвардії (13), Держприкордонслужби (4), Військово-морських сил (3), а також Сил спеціальних операцій. Найстаршому визволеному — 54 роки, наймолодшому — 19.

«Повертаємо людей, які потрапили в полон на Чорнобильскій АЕС, а також оборонців Маріуполя, хлопців з Донецького напрямку, з-під Бахмута, а також із Київщини, Чернігівщини, Херсонщини та інших регіонів, де тривали бої», — повідомив Єрмак.

За його словами, це не останній обмін і завдання України — повернути всіх захисників. Минулий обмін відбувся 31 грудня 2022 року — з полону повернулися 140 українців.

Станом на 30 грудня в полоні РФ перебувають близько 3,4 тисячі українських військових, ще 15 тисяч людей зникли безвісти. За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, від початку повномасштабної війни Україна повернула вже 1646 військових та цивільних.

"Якщо загубите": У Румунії заявили, що проситимуть Україну підривати морські безпілотники далеко від берегів країни

четвер, 11 червень 2026, 22:56

Румунія планує звернутися до України з проханням перепрограмувати морські безпілотники, щоб вони самознищувалися далеко від вод країни, передають Патріоти України. Про це повідомив міністр оборони Румунії Раду Міруце, передає Defense Romania. За його с...

Україна теж: Керівництво ЄС вбачає загрозу у сербських паспортах для росіян

четвер, 11 червень 2026, 22:40

Європейська комісія заявляє, що надання Сербією громадянства громадянам Росії, зокрема тим, хто перебуває під санкціями ЄС, може створювати потенційні ризики для безпеки Євросоюзу. На цьому наголосив речник Європейської комісії з питань розширення Гійо...