Україна та РФ провели перший у 2023 році обмін полоненими в неділю, 8 січня. Із російського полону повернулися ще 50 захисників. Про це повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак, передають Патріоти України.
Додому повернулися 33 офіцери та 17 рядових і сержантів. Це бійці ЗСУ (їх 25), ТрО (5), Нацгвардії (13), Держприкордонслужби (4), Військово-морських сил (3), а також Сил спеціальних операцій. Найстаршому визволеному — 54 роки, наймолодшому — 19.
«Повертаємо людей, які потрапили в полон на Чорнобильскій АЕС, а також оборонців Маріуполя, хлопців з Донецького напрямку, з-під Бахмута, а також із Київщини, Чернігівщини, Херсонщини та інших регіонів, де тривали бої», — повідомив Єрмак.
За його словами, це не останній обмін і завдання України — повернути всіх захисників. Минулий обмін відбувся 31 грудня 2022 року — з полону повернулися 140 українців.
Станом на 30 грудня в полоні РФ перебувають близько 3,4 тисячі українських військових, ще 15 тисяч людей зникли безвісти. За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, від початку повномасштабної війни Україна повернула вже 1646 військових та цивільних.
Румунія планує звернутися до України з проханням перепрограмувати морські безпілотники, щоб вони самознищувалися далеко від вод країни, передають Патріоти України. Про це повідомив міністр оборони Румунії Раду Міруце, передає Defense Romania. За його с...
Європейська комісія заявляє, що надання Сербією громадянства громадянам Росії, зокрема тим, хто перебуває під санкціями ЄС, може створювати потенційні ризики для безпеки Євросоюзу. На цьому наголосив речник Європейської комісії з питань розширення Гійо...