"Війна на Донбасі - це майже 15 тис. загиблих, ціна свободи і незалежності": Зеленський на Генасамблеї ООН нагадав про страшний злочин РФ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що через дії агресора Росії у війні на Донбасі загинули майже 15 тисяч людей. Ці жертви стали ціною, яку держава заплатила за свободу й незалежність, інформують Патріоти України.

З таким зверненням він виступив до присутніх на 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН у ніч на 23 вересня, закликавши почути правду про проблему України. Слова гаранта процитувала його пресслужба на сайті ОПУ.

"Пора прокидатися? Чесно – Україна не засинала. Це складно зробити під звуки вибухів, пострілів, які лунають на нашому окупованому Донбасі восьмий рік поспіль", – наголосив Зеленський.

Він нагадав, що в 2019-му з такої ж трибуни, виступаючи на 74-й сесії Генасамблеї ООН, озвучував втрати України у війні. Тоді йшлося більш як про 13 000 загиблих і 30 000 поранених. Крім цього, 1,5 мільйона жителів змушені були покинути свої домівки.

"Щороку ці цифри звучать в ООН з однією лише поправкою – щороку вони, на жаль, зростають. Я казав про це і у 2020 році. І кажу про це зараз, у 2021-му. І це вже майже 15 тисяч загиблих. Ось вам ціна свободи, ось вам ціна незалежності", – підкреслив український лідер.

Він припустив, що на велелюдних вулицях міста Нью-Йорк, де проходить сесія, звісно, не чути так гучно пострілів, як в Донецькій області України. Наприклад, у промзоні Авдіївки чи на Світлодарській дузі. Водночас гарант зазначив: це не означає, що потрібно робити вигляд, ніби цього немає.

За його словами, Організацію Об’єднаних Націй потрібно оживити, але й вона сама має до цього рухатися – бути мобільною і швидкою.

"Може, нам час зустрічатися там, де можна реально почути й побачити ці глобальні проблеми? У світі – тисячі гарячих точок. Україна готова брати участь у засіданнях ООН поруч з будь-якою з них. Щоб оживити ООН, на мою думку, потрібна правда", – підсумував Зеленський.

“З 2014 року ви – той, хто веде нас вперед, друже Президент”: Доброволець Олекса Сокіл перед строєм ветеранів АТО-ООС вручив Петру Порошенку почесну іменну відзнаку

субота, 16 жовтень 2021, 12:19

Під час перших тактичних зборів ГО “Res_Publika. Брати по зброї”, які відбулися 14 жовтня на Київщині, доброволець, учасник війни проти російської агресії Олекса Сокіл вручив іменну відзнаку п’ятому Президенту, лідеру партії “Європейська Солідарність” ...

"Справа честі" Авакова-Зеленського: «Хочу, щоб суд покарав тих, хто фабрикував нашу справу, причому винятково відповідно до букви закону», - Юлія Кузьменко

субота, 16 жовтень 2021, 11:55

Вбивство Павла Шеремета — одне з найрезонансніших злочинів, скоєних в Україні за роки незалежності, зазначають Патріоти України. Машину журналіста підірвали вранці 20 липня 2016 року в центрі Києва. Через два дні ЗМІ опублікували запис із камери відеос...