Під час дії воєнного стану в Україні Конституція опосередковано не дозволяє проводити вибори до Верховної Ради, але тільки Конституційний суд може остаточно вирішувати, чи можливе проведення виборів у таких умовах. Про це розповів представник президента в парламенті, член комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, передають Патріоти України.
Веніславський пояснив, що підготовку і проведення виборів до Верховної Ради здійснює Центральна виборча комісія. Саме ЦВК, відповідно до Конституції і закону про вибори, має визначати, коли оголошувати початок виборчого процесу. Згідно зі статтею 83 Конституції, у разі закінчення терміну повноважень парламенту під час воєнного стану його повноваження тривають до дня першого засідання першої сесії Верховної Рада, обраної після скасування воєнного стану.
Нардеп розповів, що у юристів є різне бачення можливості проведення виборів під час воєнного стану. Веніславський наголосив – щодо тлумачення Конституції має бути висновок Конституційного суду.
"Тому прямої заборони немає. Хтось говорить, що можна під час воєнного стану проводити вибори. А я вважаю, що опосередковано Конституція не дозволяє проводити такі вибори. Але остаточне рішення може ухвалити Конституційний суд, якщо є різні толкування юристів", – розповів представник президента.
На його думку, немає доцільності проведення виборів до Ради під час війни, адже неможливо гарантувати безпеку учасників виборчого процесу. Веніславський також повідомив, що у фракції "Слуга народу" питання про підготування до парламентських виборів не обговорювалось. "Абсолютно не обговорювалось питання, що треба готуватися до виборів. На жодному рівні", – сказав він.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: