У Лондоні президент Володимир Зеленський у жовтні 2020 року мав закриту зустріч із новим головою Секретної розвідувальної служби МЗС Великої Британії Ричардом Муром, на якій ішлося і про оточення українського лідера. Про це повідомляє ZN.ua із посиланням на "джерело, яке заслуговує на довіру", зазначають Патріоти України.
За даними видання, саме шефу розвідслужби МІ-6 Уайтхолл доручив донести українському президенту меседжі, які з певних причин не хотів озвучувати британський прем'єр Борис Джонсон.
У цій зустрічі з української сторони, крім президента, брав участь голова Служби безпеки України Іван Баканов, але були відсутні представники Офісу президента.
Якщо на зустрічі Зеленського з Джонсоном говорили про Росію, Донбас, економічну співпрацю, інвестиції, реформу судів, то з Муром обговорювалися три основні теми.
Перша – атаки української влади на антикорупційні органи в Україні та прагнення Офісу президента взяти під свій контроль САП, НАБУ, Офіс генерального прокурора, а також судові інстанції.
Друга – ситуація на сході України та дії Росії.
Третя – оточення Зеленського: не лише офіційне, а й неформальне, яке має значний вплив на голову української держави. ZN.ua зазначає, що ця тема теж належить до "російської тематики".
Як розповіло джерело видання, "закритість зустрічі була продиктована саме обговоренням персон з оточення Володимира Зеленського: британці бачать, як "витікає" інформація з України".
Видання вважає, що, раніше тему найближчого оточення президента на переговорах із головою української держави порушували американці – але їхній кейс був тиском на владу, а британці зробили попередження – "на той випадок, якщо Зеленський не до кінця дає собі звіт щодо дії людей, із якими його асоціюють".
Сама зустріч із головою МІ-6 говорить про високий ступінь інтересу Уайтхоллу до України та її президента: керівник британської розвідки не часто зустрічається з лідерами інших держав під час візиту останніх на Острів.
Кадровий розвідник і дипломат Річард Мур користується підтримкою оточення Джонсона – зокрема, Девіда Фроста, який очолював переговори щодо виходу Великої Британії з Євросоюзу, і члена парламенту Майкла Гоува.
Під час візиту української делегації до Великої Британії минулого тижня були підписані міждержавні документи, подружжя Зеленських побувало на прийомі у герцога та герцогині Кембриджських у Букінгемському палаці, український президент зустрівся з прем'єр-міністром Борисом Джонсоном.
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Баро на спільній пресконференції з британським колегою Девідом Ламмі заявив, що "коаліція рішучих", що підтримує Україну, готує варіанти моніторингу перемир’я, але зараз вимагає від Москви негайної відповіді ...
Сили оборони України нещодавно просунулися на Покровському напрямку і, ймовірно, звільнили населений пункт Надіївка у Донецькій області. Про це повідомляється у зведенні Інституту вивчення війни (ISW) за 3 квітня, передають Патріоти України. Аналітики ...