Серед потенційних причин звільнень профільних спеціалістів з НАБУ видання NV називає конфлікти з теперішнім керівництвом Національного бюро та тиск, спричинений малогрунтовним службовим розслідуванням.
Серед кількох десятків експрацівників, які залишили Бюро після зміни керівництва, виявилось що серед них — 11 детективів.
У НАБУ пояснили редакції, що п’ять детективів залишили Нацбюро «через досягнення пенсійного віку чи за станом здоров’я», чотири — отримали призначення до інших правоохоронних органів. Одна людина залишила посаду після перемоги в конкурсі на посаду прокурора САП і ще одна — за угодою сторін.
Редакції вдалося з’ясувати, що за «угодою сторін» Нацбюро залишила ще у травні Олена Кроловецька, екскерівниця Другого підрозділу детективів. А переможець конкурсу в САП — це підлеглий Кроловецької Руслан Габрієлян. Вони вели в Бюро найбільш гучні справи, де фігурували найвпливовіші представники владної вертикалі — суддя Павло Вовк, заступник голови ОП Олег Татаров.
Ще раніше вони відповідали за «бурштинову справу» за участі ексдепутата Блоку Петра Порошенка Борислава Розенблата та справа про махінації на здешевленні вартості державного титану, де фігурував Микола Мартиненко, ексдепутат Народного фронту.
За неофіційною версією, яку редакція NV почула від кількох співрозмовників в антикорупційній вертикалі — низка детективів залишила Бюро через конфлікт з новим керівництвом. Найвірогідніша причина ворожнечі — розпочате в квітні службове розслідування проти п’ятірки топ-детективів Бюро: Андрія Калужинського, керівника Головного підрозділу, Кроловецької, Габрієляна та ще двох їхніх колег.
Зрештою, дисциплінарна комісія не виявила порушень у діях детективів. Однак ті були змушені кілька місяців ходити на допити та виправдовуватись.
Дозвіл з боку США та Великої Британії для України застосовувати далекобійні ракети для атак по цілих у Росії – демонстрація зміни підходу до підтримки Києва в умовах затяжної війни. Цей крок створює серйозний виклик для російської оборони та підвищує с...
Російські окупанти активізували агресивну мобілізацію молоді в Маріупольському районі. Зокрема, окупаційна влада використовує схеми примусового "запрошення" до військових комісаріатів, де юнаків змушують підписувати контракти на військову службу. Про ц...