Уряд звернувся до Верховної Ради України з проханням вилучити із законопроекту про мобілізацію норму щодо обмеження строку служби в умовах воєнного стану. Про це в коментарі УНІАН повідомив народний депутат України Федір Веніславський.
"Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про звернення з цього питання до Верховної Ради України. Це питання має бути врегульоване окремим законом, проект якого має розробити КМУ", - заявив нардеп.
Скільки той закон розроблятиме уряд Шмигаля наразі не відомо. Однак зрозуміла, що вилучення норми з законопроекту після стількох місяців обговорення і схвалення її профільним комітетом, спрямована на затягування питання демобілізації.
Джерела УП повідомляють, що відозва норми про демобілізацію Кабміном відбулась начебто за ініціативою главкома Сирського та міністра оборони Умерова.
7 лютого Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект про мобілізацію, який був внесений Кабінетом Міністрів. Після цього народні депутати запропонували до нього понад 4 тисячі поправок.
В початковій версії законопроекту зокрема містилая норма, яка передбачала звільнення зі служби військовослужбовців, які загалом відслужили 36 місяців під час дії воєнного стану. Наприкінці березня було погоджено за запитом того ж Кабміну, що звільнення у запас мало здійснюватися наказом верховного головнокомандувача.
Передбачалося, що демобілізуватися також могли, зокрема, військовослужбовці з інвалідністю та ті, хто пройшли через російський полон.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: