Жирна "дуля" Кремлю: ​НАТО готується надати Грузії План дій щодо членства. А що ж Україна?

НАТО вивчає можливість запросити Грузію до виконання Плану дій щодо членства, в той час як щодо України така можливість зараз навіть не дискутується. Про це пише Європейська правда з посиланням на численні джерела у Києві, Тбілісі та Брюсселі, зазначають Патріоти України.

«У штаб-квартирі НАТО на технічному рівні є згода про те, що Грузія має підстави отримати ПДЧ хоч завтра. Ба більше, багато хто схиляється до того, що вимоги майбутнього Плану Тбілісі значною мірою вже виконало, і країна в осяжній перспективі мала би стати 31-м членом Альянсу», – пише видання.

Втім наразі бракує точного розуміння того, коли це станеться і чи не з’явиться під час голосування член Альянсу, який буде проти надання ПДЧ з політичних мотивів. Остаточної політичної згоди на цей крок ще немає, наполягають джерела видання. Рішення про надання ПДЧ, а також про запрошення до повноцінного членства у НАТО ухвалюють консенсусом. Втім, те, що у НАТО в принципі почали вести дискусію про новий статус для Грузії, вже є украй важливим. Адже щодо України Альянс досі відмовлявся навіть говорити про таку можливість, пише видання. У лютому 2019 року Верховна Рада закріпила в Конституції курс на членство України в ЄС і НАТО на тлі зростання загрози РФ.

Генсек НАТО Йєнс Столтенберг заявив, що Україна та Грузія з часом обов’язково будуть запрошені до Альянсу. У червні 2020 року Україна стала учасником Партнерства розширених можливостей НАТО. Ініціатива спрямована на підтримку і поглиблення співпраці між союзниками і партнерами Альянсу, які беруть участь в операціях і місіях під проводом НАТО. Її мета – посилити оперативну сумісність військ країн-партерів з силами НАТО.

Програма включає більш широкий обмін інформацією. Разом з Україною учасниками Програми є Австралія, Швеція, Фінляндія, Грузія та Йорданія. Участь в Програмі свідчить про особливу близькість між країною-партнером та Альянсом.

"Варшава стежить з тривогою": У Польщі застерегли Трампа від історичної помилки в переговорах із Росією

понеділок, 7 квітень 2025, 9:08

Президент США Дональд Трамп ризикує зробити «історичну помилку», якщо мирні переговори щодо України призведуть до того, що Америка визнає претензії РФ на Крим та інші окуповані українські території. Про це заявив уповноважений представник польського ур...

"Росії крім "батога" пропонують ще багато "моркви": За океаном у Путіна з’явився потужний конкурент, - експерт

понеділок, 7 квітень 2025, 8:50

"У Трампа намагаються потихеньку підтискати на Путіна, аби той таки погодився на припинення вогню Звісно, цей тиск обережний, зовсім не той, який чиниться на союзників США, і зокрема на Україну, але було б нечесно його не помічати", - пише у своєму бло...