Жителі міста у петиції просили "вирішити проблему": Мер Рівного погрожує вивезти ромів на "рідне" Закарпаття

Міський голова Рівного Олександр Третяк пропонує вивести ромів на Закарпаття через «нахабну поведінку». Про це він заявив в ефірі Радіо Трек, передають Патріоти України.

Третяк каже, що у нього «бракує слів і толерантності до того, що вони творять в місті». Заради цього, він додав, навіть мав провести засідання з правоохоронцями, але притягнути до відповідальності осіб без постійного місця реєстрації і документів непросто.

Мер пояснив, що мав розмову з ромами й просив їх забратися з міста, але ті поскаржилися на проблеми із транспортним сполученням. «Я бачу, що йде до того, що ми зробимо радикально: всіх запакуємо в автобус і вивеземо в їхнє рідне Закарпаття», – відповів Третяк.

Крім того, на сайті міської ради 3 червня з’явилась петиція місцевих мешканців про «притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності ромського населення». Авторка звернення назвала ромів «потенційними злочинцями» і звинуватила їх у вибиванні вікон в автомобілях та перешкоджанні роботи закладів громадського харчування.

Раніше «запакувати» ромів та вивезти на Закарпаття доручав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Останній національний перепис населення, проведений у 2001 році, зафіксував 47 600 ромів (що становить близько 1% від загальної кількості населення). Цілком ймовірно, що їх фактична кількість значно вища, кажуть фахівці, незалежні оцінки вказують, що у всій країні може проживати від 200 тисяч до 400 тисяч ромів, причому найчисленніші ромські громади розташовані в Закарпатській, Одеській і Харківській областях.

Сформувати найсильнішу армію Європи на кордонах войовничої Орди: Які країни та яку техніку готові продавати Україні

вівторок, 22 червень 2021, 7:10

Американські та бразильські бойові літаки, турецькі БПЛА і боєприпаси, польські безпілотники та чеська артилерія. У Київ на міжнародну виставку «Зброя і безпека-2021» приїхали представники оборонної промисловості з 13 держав. Чи означає це, що все біль...

Таких злочинів не чинили навіть нацисти: Нарком держбезпеки СРСР видав наказ 23 червня, але на місцях масові розстріли в'язнів "чекісти" розпочали ще в перший день війни

вівторок, 22 червень 2021, 6:50

2072 особи розстріляли у трьох в'язницях Львова протягом 22–24 червня 1941 року, до 28 червня кількість страчених перевалила за 4500. Всього у перші дні війни працівники НКВС ліквідували близько 25 000 в'язнів лише в Україні. У квітні 1941-го в УРСР ді...