Якщо уважно придивитись до кіно епохи відлиги та застою в СРСР, можна помітити цікаву особливість гардеробу героїнь. В урочисті моменти вони нерідко вбираються у явно синтетичні напівпрозорі блузки, які здаються дещо некомфортними з точки зору сучасного одягу, передають Патріоти України.
Саме такими були модні у радянських жінок капронові, рідше нейлонові блузки. Із середини 1950-х років розпочався справжній бум на цей предмет одягу. OBOZ.UA дізнавався, в чому був секрет їхньої популярності.
Капрон та нейлон не можна назвати приємними для носіння матеріалами – вони не гріють і при цьому дуже паркі. Вони увійшли в моду після сталінської епохи, коли головною цінністю була ударна праця на користь держави та її гігантоманських планів. Тоді і одяг робився виключно такий, щоби в ньому було зручно працювати – немаркий, практичний, часто із досить грубих тканин.
І тут в магазинах почали з’являтись злегка прозорі речі жіночних фасонів. Їх могли робити з рукавами-ліхтариками, бантами, красивими комірцями, рюшами і навіть без рукавів. Жінки з радістю почали розкупати речі, в яких вони почувались більш привабливими.
Популярності блузкам додавало те, що у них регулярно з’являлись героїні популярних фільмів. При чому нерідко в святкових або романтичних сценах. Наприклад, саме у такій постає Катерина з фільму "Москва сльозам не вірить" під час прийому у професорській квартирі, де її знайомлять з перспективними молодими чоловіками.
На додачу капрон та нейлон були дуже зручними у догляді. Блузки із цих матеріалів легко відпирались від різних плям, швидко сохли, не потребували прасування. До того ж сам факт, що тканина була виготовлена із синтетичного волокна викликав у радянських людей захват. Пропаганда переконувала, що такі матеріали є ознакою прогресу і наближають майбутнє.
Єдиним недоліком подібних речей була їхня прозорість. Гарної спідньої білизни в СРСР не існувало, тому жінки часто вдягали легкі блузки вишуканих фасонів під піджак або кардиган. Тим не менше, дуже любили такі речі і носили їх із задоволенням
Симптоми серцевого нападу можуть з’явитися за 30 днів до самої події - і більшість людей навіть не здогадуються, що це саме вони, передають Патріоти України. Серцевий напад — це коли припиняється постачання крові до серцевого м’яза. Найчастіше його спр...
В Україні в 2026-му мінімальну пенсію планують підвищити всього на 203 грн. Це не дозволить компенсувати зростання інфляції за 2025-й, коли мінімальну пенсію не підвищували, та 2026-й. Разом з тим пощастить тим українцям, які отримують максимальну пенс...