На окупованому Росією півострові Крим тривають жорсткі утиски та переслідування мешканців, які спілкуються українською чи споживають такий контент. До того ж карають за мову в Криму навіть дітей ще зі школи. Про це розповіла одна з жінок-кримчанок, яка представилась анонімно в інтерв'ю Раміні Есхакзай, передають Патріоти України.
Одна з жінок пригадала, як в дитинстві, коли вона вчилася у п’ятому класі, вона захотіла заспівати українською мовою на уроці музики. Вона розповіла, що її прохання вмить викликало напруження в класі, а в очах учительки з’явився страх. Хоча відкритої заборони не було, на підсвідомому рівні дівчинка відчула чіткий сигнал: цього краще не робити.
"Я тоді заспівала, мені нічого не сказали, але на підсвідомому якомусь рівні ти одразу відчував цей тиск, і ти розумів, що треба робити, а що не треба робити. Тому що ти розумів, що якщо це будуть українські пісні, будуть питання: чому так, чому ви це слухаєте, чому ви пропагандуєте вже українське щось", — сказала жінка.
Водночас, за її словами, татарською мовою співати дозволяли, але радше з розрахунку, щоб уникнути спротиву, дати мінімальний простір, але при цьому контролювати все довкола.
Жінка також згадала, чому кримські татари не залишають півострів. "Крим — це батьківщина кримсько-татарського народу, і якщо звідти вийдуть всі, хто вірить в Україну, то це знищить все. І кримськотатарський народ, він довго чекав повернення додому. І вдруге знову тікати — не для всіх це варіант", — сказала жінка.
Міжнародна платформа Numbeo оприлюднила свіжий рейтинг якості життя у містах. Львів очолив список за кількістю балів, випередивши Харків, Київ, Одесу та Дніпро. Усього враховувалися дані за перше півріччя 2025 року, передають Патріоти України. Топ-5 ук...
Власники BMW частіше за інших сідають за кермо у нетверезому стані. Про це свідчать дані нового дослідження платформи LendingTree, яка проаналізувала звіти з 50 найбільших міст США, передають Патріоти України. Згідно зі статистикою, на кожну тисячу вод...