Дефіцит у Радянському союзі був настільки поширеним явищем, що на нього перестали звертати увагу. Проте, люди, котрі мали гроші та зв’язки, все ж таки могли собі дозволити придбати продукти більш високої якості, ніж інші. FoodOboz вирішив розібратись, чим харчувалась радянська еліта та які преміум-продукти можна було придбати у ті часи, передають Патріоти України.
Більшість сирів, що могли придбати звичайні громадяни, були плавленими, а ось твердий – вважався справжнім делікатесом. Пармезан, камамбер або чедер були рідкістю навіть для чиновників. А ось на столах простих людей можна було побачити лише "Голландський", "Ярославський" та "Російський".
Такі морські делікатеси як мідії та креветки тоді могли скуштували лише обрані. У найкращі часи вони також могли їсти морських їжаків, устриці та креветки. Інші навіть не знали, як вони виглядають. Прості люди мали доступ лише до оселедця. А найпоширенішими видами риби вважались минтай, окунь та форель.
В ті часи на Заході напівфабрикати лише починали набувати свою популярність. А на теренах СРСР вони були доступні лише для обраних верств населення. У вільний продаж також потрапляли деякі напівфабрикати, але якість продуктів була настільки низькою, що їсти їх було практично неможливо.
Єдиним напівфабрикатним продуктом, що можна було їсти, вважались картопляні палички. Це пращур сучасної картоплі фрі. Одночасно із цим, для еліти існували цілі каталоги їжі, яку можна було замовити персонально для себе.
У СРСР було багато солодощів, проте їх смак не особливо відрізнявся. Діти мріяли про заморські шоколадні батончики, але вони були доступні для продажу лише для еліти.
Найулюбленішими солодощами серед дітей з простих родин був топлений палений цукор на паличці, який зазвичай продавали у формі півників. Торти, що продавались у магазинах, були приготовлені із величезної кількості цукру та олії, а складались із бісквітних коржів та масляного крему.
Алкоголь за часів Радянського союзу був доступний для продажу, але не міг вразити своїм асортиментом. Як правило, на полицях магазинів виставлялись пиво та горілка. У рідкісних випадках – шампанське та коньяк. Якість останніх була дуже низькою, але люди все одно раділи, коли їм вдавалось придбати ці алкогольні напої.
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...
Нове відкриття у Великій піраміді Гізи в Єгипті дозволяє припустити, що ця споруда була не просто місцем останнього упокою фараона, а й гігантською електростанцією. Про це пише Daily Mail, передають Патріоти України. "Вчені піддали конструкцію віком 46...