Битва на ріці Гранік: Археологи віднайшли поле бою, де Олександр Македонський вперше розбив персів

Битва на ріці Гранік: Археологи віднайшли поле бою, де Олександр Македонський вперше розгромив персів

Олександр Македонський, антична мозаїка з міста Помпеї

У 334 році до н. е. відбулася битва на ріці Гранік, в Малій Азії. Там Олександр Македонський вперше зійшовся з військами імперії Ахеменідів, що стало поворотним моментом в історії полководця. Тепер вчені вважають, що знайшли точне місце бою, зазначають Патріоти України.

Дослідники вважають, що визначили місце, де юний цар Македонії зіткнувся з Перською імперією у вирішальній битві на ріці Гранік. Ця подія 334 року до н. е. поклала початок походу Александра на перську територію, підготувавши підґрунтя для подальшого завоювання Близького Сходу, пише Live Science.

Розташоване приблизно за 10 кілометрів на північ від сучасного міста Біга на північному заході Туреччини, це місце привертає увагу своєю історичною важливістю. Професор археології Рейхан Керпе з Університету Канаккале Онсекіз Март розповів, що "битва на ріці Гранік була не тільки одним із найважливіших поворотних моментів у житті Александра, який згодом приніс йому епітет "Великий", але й поворотним моментом у світовій історії".

Команда Керпе знайшла нові докази, які підтверджують цю теорію. Фото: Photo courtesy Reyhan Körpe

Команда Керпе знайшла нові докази, які підтверджують цю теорію. Серед відкриттів команди — залишки стародавнього міста Гермейон, відомого з історичних свідчень як останній табір Александра перед битвою.

Використовуючи геоморфологічний аналіз, дослідники реконструювали стародавній ландшафт і виявили, що русло річки Гранік мало змінилося протягом століть, а болотисті ділянки, що не відповідають описам поля битви, були тоді відсутні.

Учені виявили пагорб, на якому, ймовірно, розташовувалися персько-грецькі найманці. Фермери в цьому районі під час оранки розкопали людські останки та зброю, зокрема кістки дорослого чоловіка. Керпе зазначив, що відсутність традиційних могильних знаків свідчить про те, що останки не є частиною офіційного кладовища. Для встановлення їхнього віку та походження потрібен подальший аналіз.

Історик Грем Райтсон з Університету штату Південна Дакота, висловив ентузіазм з приводу знахідки.

"Захоплює те, що вони вважають, що його вдалося ідентифікувати", — прокоментував Райтсон, додавши, що майбутні розкопки, ймовірно, дадуть більше інформації.

Команда Керпе планує продовжити свої зусилля за допомогою геофізичних досліджень і розкопок, щоб виявити те, що лежить під поверхнею. Ці дослідження сприятимуть нашому розумінню однієї з найважливіших битв античності та її тривалої спадщини.

Подав заяву на звільнення за угодою сторін: Андрій Білоус залишив посаду директора Київського академічного Молодого театру

середа, 14 травень 2025, 13:29

У середу, 14 травня, Андрій Білоус пішов з посади директора — художнього керівника Київського академічного Молодого театру. Про це повідомили у КМДА, передають Патріоти України. Зазначається, що він подав заяву на звільнення за угодою сторін. Відповідн...

Рішення ВЛК можна оскаржити: Українцям пояснили, як це зробити та які є терміни

середа, 14 травень 2025, 12:29

Кожен військовозобов'язаний громадянин в Україні повинен пройти військово-лікарську комісію, яка здійснює оцінку стану здоров'я та видає рішення про придатність/непридатність до військової служби. Лише висновок ВЛК про придатність дозволяє мобілізувати...