Український історик, журналіст Вахтанг Кіпіані оприлюднив статистику, яка показала, що за кілька років до розпаду Радянського Союзу його залишили сотні тисяч людей. Цифри автор допису розмістив на особистій сторінці у Facebook. Кіпіані підкреслив, що хвиля масової еміграції розпочалася одразу після того, як радянська влада дозволила виїзд громадян за кордон, передають Патріоти України.
"Еміграція із СРСР. Щойно стало можливо: 1986-го – 8 тис., 1987-го – 40 тис., 1988-го – 108 тис., 1989-го – 235 тис., січень-жовтень 1990-го – 336 тис. (євреї – 120 тис., німці – 100 тис.)", – розповів історик. Окрім того, він долучив до допису сторінку з газети "Емігрант", яку видавав Всесоюзний комітет "За виїзд із СРСР". У цьому ЗМІ ділилися детальними інструкціями щодо виїзду на постійне місце проживання в інші країни та власним досвідом організації цього питання.
У коментарях під постом Кіпіані українці також поділилися спогадами про масову втечу людей із тоталітарної країни напередодні її розпаду.
"У нас на Іршавщині (Закарпаття) кінець 80-х, початок 90-х євреї цілими родинами масово виїжджали, залишаючи все", "Втікали від "процвітання"?", "Від райського життя, так би мовити", "Досить добре пам'ятаю 84-й рік. Невеличке (70 тис.) містечко, через п'яте рукостискання всі знали один одного, то ж коли виїздила в Ізраїль вся сім'я – сказати, що це була подія, – нічого не сказати. Місто "гуло", – зазначили користувачі соцмережі.
Українських військовослужбовців, які беруть участь у боях проти Росії із 2022 року, поступово виводитимуть із фронту. Про це заявив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк під час години запитань до уряду у Верховній Раді, пе...
Бронювання від мобілізації дає військовозобов’язаному право на відстрочку від призову. Але трапляються випадки, коли людину мобілізують навіть попри чинну броню, передають Патріоти України. Адвокатка юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщен...