Військовозобов'язані громадяни України повинні дотримуватись правил військового обліку, навіть якщо вони перебувають за кордоном. У разі порушення законодавства може бути накладений штраф у розмірі від 17 до 25 тис. гривень. Однак навіть із-за кордону штрафи від ТЦК та СП можна оскаржити. Про це заявив юрист Дмитро Франчук, передають Патріоти України.
За його словами, несплата штрафу може спричинити нарахування пені за кожен день. Крім того, територіальні центри комплектування можуть звернутися до виконавчої служби, щоб відкрити провадження для примусового стягнення штрафу або навіть накласти арешт на майно порушника.
Водночас, адвокат заявив, що оскарження штрафу для осіб, які перебувають не в Україні, є важким, проте можливим процесом. Щоб оскаржити штраф, необхідно негайно розпочати процедуру, оскільки на це відведено лише 10 днів.
Юрист рекомендує надати документи, які б підтверджували перебування людини за кордоном, адже це може бути вагомим аргументом при оскарженні штрафу. Однак слід врахувати, що неявка до ТЦК за повісткою може призвести не лише до адміністративного штрафу, а й до кримінальної відповідальності за ухилення від мобілізації. Тому у разі отримання повістки, перебуваючи за кордоном, дуже важливо вжити заходів для вирішення ситуації.
Для того, щоб оскаржити штраф, необхідно оформити доручення на представника ваших інтересів в Україні. Такий документ має бути засвідчений нотаріусом у консульській установі України у державі, де перебуває порушник.
Також слід подати заяву про оскарження штрафу від ТЦК, який його виписав. У заяві слід зазначити персональні дані особи, на яку накладено штраф; реквізити ухвали про накладення штрафу (номер, дата); причини, через які ви вважаєте штраф незаконним; докази, що підтверджують ваші аргументи (копії документів про перебування за кордоном, довіреність).
Якщо рішення ТЦК щодо оскарження штрафу буде негативним, його можна оскаржити у суді. Позов до суду може також передати представник за довіреністю, а термін для оскарження рішення ТЦК у суді триває 10 днів із моменту отримання рішення.
Протягом 2024 року Україні вдалося мобілізувати до війська близько 200 тисяч новобранців. Однак армії все одно не вистачає живої сили. Про це пише Washington Post, посилаючись на підрахунки неназваних українських та західних посадовців, передають Патрі...
В Україні офіційно зафіксовано 13 підтверджених випадків метапневмовірусу людини (HMPV). Реально їх більше, повідомила лікарка-інфекціоніст, позаштатна спеціалістка Міністерства охорони здоров’я України з інфекційних хвороб Ольга Голубовська, передають...