За його словами, саме стільки часу знадобиться для того, аби люди стали нечутливими до коронавірусної хвороби.
"Колективний імунітет від COVID-19 формується по аналогії імунітету проти грипу. Три роки світом ходить один штамп, а потім приходить інший, бо до першого люди стають вже нечутливими. Так само буде із коронавірусом, потрібно 3-5 років, аби у 75-78% людства виник імунітет. Якщо людина не перехворіла у будь-якій формі, легкій, середній, важкій – імунітет не сформується", – зауважив імунолог.
За його словами, приблизно у 30% населення немає активного імунітету, тобто вони мають низьку активність імунних генів загалом.
"Буває людина вакцинується і хворіє, але у неї не виробляються антитіла у достатній кількості. Тому вони хворіють по 5-10 разів. Таких людей загалом не багато, 30-28%. У всіх інших, хто перехворів, формується імунна пам'ять і повторне зараження вже є безпечним. Але рівень колективного імунітету в Україні від коронавірусу наразі дуже низький", – підсумував він.
Жителька американського Колорадо Моніка Лонг, що самостійно виховує трьох дітей розповіла, що її діти випадково з’їли прах свого дідуся під час гри, передають Патріоти України з посиланням на The New York Post. Вона розповіла журналістам, що залишила ...
Характерно, що глобальне потепління в Україні найбільш відчувається у зимові місяці і цей процес більш значний ніж у сусідів по Європі. Фахівці вказують, що середньодобовий показник температури в країні коливається від п'яти градусів морозу до п'яти гр...