Радянські мультфільми традиційно заведено вважати одними з найдобріших у світі. Про них говорили, що вони робили дитинство щасливим і безтурботним. Однак, насправді багато анімації тих років - дуже сумні, які й досі змушують плакати не тільки дітей, а й дорослих, передають Патріоти України.
Про 5 найсумніших радянських мультфільмів, які здатні викликати сльози й стан внутрішньої пригніченості – написав у своєму блозі на Live Journal білоруський блогер Максим Мирович.
"Рукавичка"За сюжетом, маленька дівчинка мріє завести собі собаку, але сувора і зайнята мама не дозволяє їй цього. Тоді вона починає грати зі своєю в'язаною червоною рукавичкою, яка незабаром в її мріях перетворюється на справжнього цуценя. За словами блогера, ця стрічка неймовірно сумна, і він не розуміє, навіщо таке показувати дітям.
"Сюжет мультфільму, в якому відкинута усіма дівчинка цілком серйозно грала з рукавичкою як з живою собакою – неймовірно сумний, і особисто мені взагалі незрозуміло, для чого це дітям. Показаний в середині дня веселим і життєрадісним дітям такий мультик відразу перетворював їх у маленьких старичків зі зморшками на лобі й очима, повними сліз", – зазначив він.
"Мама для мамонтеняти"Мультфільм про долю мамонтеня, який випадково уникнув вимирання мамонтів й тепер шукає маму. Він відправляється в далеке плавання через величезний океан, щоб знайти її. За словами Мировича, цю стрічку можна порівняти з психологічною зброєю.
"Не знаю, кому і коли спала на думку ідея зробити цей мультфільм таким, але на виході вийшла справжнісінька психологічна зброя. В результаті перегляду цієї стрічки плакала абсолютна більшість відомих мені товаришів... Думаю, за задумом авторів мультфільм повинен був викликати співпереживання – але, здається, вони перебрали міру, і попри на позитивну кінцівку – мультик в цілому вийшов якимось безвихідним", – заявив блогер.
"Чебурашка"Мультфільм "Чебурашка", за словами Мировича, також є одним з найпохмуріших радянських стрічок. Він розповідає про "вічну непотрібність вухатої істоти та її пошук друзів".
"Цей радянський мультик я теж вважаю одним з найпохмуріших. Так, зараз "Чебурашка" став вже фактично окремим брендом, але скажіть чесно – ви любили переглядати цей мультик в дитинстві? Діти любили переглядати "Таємницю Третьої планети", "Острів скарбів" й інші веселі мультфільми. А цю сумну стрічку про постійну непотрібність вухатої істоти та її пошук друзів ніхто не любив", – написав блогер.
"Північна казка"За сюжетом, добра і працьовита мати трьох дітей з ранку до вечора була зайнята домашніми турботами, а її троє синів грали цілий день і зовсім не хотіли їй допомагати. Одного разу мама захворіла, але діти так були захоплені грою в оленя, що навіть не звернули на це уваги. А коли ввечері вони повернулися додому, то побачили, що мама перетворилася на птаха і полетіла. Мирович зазначив, що ця "виховна казка" більш схожа на "емоційний шантаж".
"Мультик 1979 року, в якому розповідається історія про те, як мати назавжди покинула дітей, перетворившись на білого голуба. Написано, що це "виховна казка", але що можна виховати таким чином? Схоже на якийсь емоційний шантаж – ось, не будеш слухатися, так мама полетить і не повернеться, і ти будеш страждати, як діти в мультфільмі, і помреш від холоду один в юрті. Навіщо це треба?" – заявив блогер.
"Пінгвіни""Два пінгвіни висиджують яйця, і коли один з них відлучається – другий пінгвін випадково упускає яйце товариша в море. Бажаючи приховати це – він підкладає замість яйця круглий камінь. Перший пінгвін до останнього вірив, що в яйці – живе пташеня, чекав коли воно вилупиться, а потім потонув разом з ним, тому що камінь був важким. Як то кажуть, завіса і тільки одне питання – навіщо, за що все це дітям?" – поділився Мирович.
Український нападник Роми Артем Довбик, який відзначився голом у матчі чемпіонату Італії з Дженоа (3:1), проявляє стримані емоції після результативних ударів. Форвард збірної України заявив, що не повністю задоволений грою, яку демонструє та продовжує ...
Волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, заявив, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України. За його словами, все через те, що він не може потрапити на прийом до територіального ор...