Крим неможливо забезпечити водою з Азовського моря, як планує Росія. Про це заявив учений секретар Інституту геологічних наук НАНУ Руслан Гаврилюк на телеканалі "Україна 24", передають Патріоти України.
"Найімовірніше, це (видобуток води з дна Азовського моря. — Ред.) ноу-хау окупантів, бо успішних таких прикладів я не знаю. Інша справа, що є технологія опріснення морської води, вона широко застосовується у світі у вододефіцитних країнах, наприклад, в Ізраїлі", - сказав він.
Експерт відповів на запитання, чи не допоможуть артезіанські свердловини глибиною 100 м. "100 м - це не така велика глибина для артезіанських свердловин. Питання не в тому - 100, 200 чи 500 м, питання в тому, чи є необхідні запаси води, які можуть бути використані. Але у нас є матеріали, ми знаємо умови на сусідніх територіях - південь Запорізької області, Херсонська, Миколаївська, багато чорноморських курортів у цих областях не забезпечені водою навіть для туристів, я вже не кажу про військові цілі або виробництво. Тут причини геологічного характеру, кліматичні. Аналогічна ситуація і з Азовським морем.
Так, є підземні води в геологічних надрах в акваторії Азовського моря. Але ці води мають високу мінералізацію, немає води необхідної якості. Якщо встановлювати плавучі платформи та бурити, добуваючи технічну воду — це повинна бути золота технічна вода. Маніпуляції йдуть від самого початку, коли говорять, що Крим буде забезпечений водою. Крим не може бути забезпечений водою, крім води з Дніпра. Інших варіантів немає", — сказав він.
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...