"Київ накриє повінь і буде апокаліпсис, якщо монахи підуть": У Лаврі пояснили погрозливі дописи

В УПЦ МП прокоментували погрозливі дописи у соцмережах про "апокаліпсис у Києві, якщо монахи підуть з Києво-Печерської Лаври". Представника УПЦ МП Климент зазначає, нібито після залишення Лаври монахами у Києві буде велика повінь. Він стверджує, що про це говорили старці, передають Патріоти України.

Публікації про "апокаліпсис після залишення Лаври монахами" з’явилися у соцмережах після повідомлень про почорнілі хрести на даху Трапезного храму. Одна з вірянок опублікувала в інтернет-спільнотах вірян Києво-Печерської Лаври допис про те, що "через пів року після оскверніння Лаври почнеться Апокаліпсис". На нього відреагували півтори тисячі людей, прокоментувавши і поширивши публікацію.

"Вже через пів року після оскверніння Лаври почнеться те, що давні старці називали Апокаліпсисом…" – йдеться у публікації дописувачки.

Незадовго після цього у спільноті з’явився схожий запис, у якому авторка цитувала слова представника УПЦ МП Климента щодо цієї теми.

Климент у коментарі для ТСН.ua прокоментував ці дописи і зазначив, нібито раніше були пророцтва про такий можливий сценарій подій.

"Неодноразово було сказано про те, що були пророцтва. Коли намагались дістати мощі преподобного Антонія, то з його могили вийшло полум’я. Потім, коли радянська влада намагалась розкопати могилу, то печери почало затоплювати. Якщо монахи підуть з Лаври, то, згідно передбаченню, буде велика повінь у Києві. Таке було сказано Києво-Печерськими старцями. Мені додати до цього нічого", – сказав Климент.

У той же час вчений-релігієзнавець Ігор Козловський вважає, що такі дописи про апокаліпсис – це не що інше, як маніпуляція і спроби вплинути на користувачів соцмереж на тлі закінчення договору оренди між Національним заповідником "Києво-Печерська лавра" та Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП).

"Ці рухи керівництва УПЦ пов’язані з кроками держави стосовно цієї спільноти. Мається на увазі рішення розірвати домовленності, які були між заповідником Києво-Печерська лавра та спільнотою монахів УПЦ. Це викликало напруження та збентеження у представників єпископату", – каже Козловський.

Релігієзнавець наголошує, що такі методи, до яких вдаються представники УПЦ Московського патріархату, виходять за межі як юридичної площини, так і християнської. Такі методи просто є спробою вплинути на свідомість людей та чинити тиск на органи влади в Україні. Козловський наголосив, що до християнства це не має відношення.

"Удар" був не останнім? У Міненерго повідомили, чи очікувати українцям нового зростання тарифів на світло

субота, 3 червень 2023, 14:10

Тарифи на електроенергію для населення до кінця року більше не підвищуватимуться. Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі інформаційного телемарафону, передають Патріоти України. "Про це мова не йде. Ми запропонували термін...

Сподівався, що дівчина нічого не помітить: На Харківщині молодик викрав у коханої 1 млн грн

субота, 3 червень 2023, 14:00

У Харківській області 26-річний хлопець вкрав з рахунку своєї дівчини 1 млн грн і перевів їх у криптовалюту. Підозрюваний знав, що дівчина має на банківському рахунку гроші, які вона отримала в якості дивідендів від ведення господарської діяльності. Пр...