Лікувати треба на місці: Лікарня Тернополя відмовилася приймати хвору коронавірусом медсестру із райцентра

Жінка була госпіталізована 17 березня в лікарні міста Монастириська, де їй діагностували двосторонню пневмонію.

В Обласній лікарні Тернопільської області відмовилися перевозити інфіковану коронавірусом 41-річну медсестру з лікарні Монастириська, посилаючись на відсутність швидких для транспортування, а також на те, що хворобу можна вилікувати на місці. Про це повідомили родичі хворої в коментарі ЗМІ, передають Патріоти України.

Як повідомляється, жінка була госпіталізована 17 березня в лікарні міста Монастириська, де їй діагностували двосторонню пневмонію. Через пару днів її стан погіршився і її перевели в реанімаційне відділення і підключили до апарату штучної вентиляції легенів.
"До п'ятниці її стан взагалі не поліпшувався, і сім'я попросила госпіталізувати в м.Тернопіль або викликати бригаду з Тернополя. Увечері приїхав обласний інфекціоніст. Він сказав, що Тернопіль відмовляється приймати. І після того, як її оглянули, сказали що такі захворювання лікуються на місці, а навіть якби Тернопіль погодився прийняти, то у них немає настільки сильного обладнання в швидких, щоб доставити. Стан здоров'я її так і не покращився. В неділю ми знову попросили викликати бригаду з Тернополя, щоб хоча б чимось допомогти. Приїхали після обіду, повторно оглянули, сказали, що у них немає необхідної швидкої для такого транспортування", - говорять родичі.
Через деякий час родичі знайшли швидку з необхідним обладнанням, проте в місті відмовилися приймати. Чергове прохання про переведення до Тернополя вже після офіційного діагнозу COVID-19 також не було прийнято. За словами родичів, бригада лікарів з Тернополя зазначила, що її хвороба може бути вилікувана на місці. У той же час, 25 березня стан жінки, як зазначають родичі, покращився, вона вже почала поступово знімати маску і дихати самостійно, а також вставати з ліжка і ходити.
Як зазначається, журналістам не вдалося додзвонитися до місцевої лікарні Монастириська. В інфекційному відділенні міської лікарні швидкої допомоги Тернополя порадили за коментарем звернутися до головного лікаря, який перебував на нараді. У той же час лікарі з самого міста, які вже знають про цю проблему, зазначають, що важливим є питання можливої транспортабельности пацієнта, і якщо існують ризики, що хворого не зможуть успішно перевезти з однієї лікарні в іншу, то лікарі майже ніколи не дадуть на це згоди, незважаючи на прохання родичів.
Крім цього сам новий голова Тернопільської ОДА Володимир Труш зазначив, що хворих з підозрою на зараження новим коронавірусом НЕ будуть везти до обласного центру, а лікуватимуть в районних лікарнях.
Джерело: ТСН.ua

Резонанс тижня. Грав у "Крокодилі Данді": У США від коронавірусу помер популярний актор

п’ятниця, 3 квітень 2020, 11:00

Марк Блум за свою кар'єру знявся майже в 80 фільмах і серіалах.

Хіти тижня. "Как лечатся украинские миллионеры из Куршевеля в инфекционных боксах Александровки в Киеве", - Бутусов

п’ятниця, 3 квітень 2020, 10:30

Якби наші можновладці перед вильотом подивилися джерела зараження коронавірусом, то побачили б, що лижні курорти Італії, Австрії, Франції, Німеччини стали для коронавіруса основними хабами. "Когда я буду писать сценарий фильм о коронавирусе, сюжет буде...