На Закарпатті мобілізували 22-річного хлопця - кажуть, що належав до категорії військовозобов’язаних

На Закарпатті працівники ТЦК та СП мобілізували 22-річного хлопця. Зі слів його матері, його забрали просто в вокзалу, він обмежено придатний у воєнний час. Про це повідомила матір мобілізованого Ніна Троненко, передають Патріоти України.

Хлопець непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний

"Мого 22-річного сина вхопили на вокзалі в Ужгороді, забрали особисті речі, телефон, завезли десь на ВЛК, примусили підписати якомога швидше якісь документи, і зараз він невідомо де в учебці, я так думаю, що на Яворівському полігоні. В цей час протягом двох днів з ним не було зв'язку, виклики скидались. Я не знала, що думати. Наразі він зв'язався зі мною, ситуація така як я написала. Чоловік мій на війні з березня 2022, пішов сам, має три бойові нагороди. Валентин непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний. Має невиліковну хворобу, яка наразі в стані ремісії. Визнаний непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатним у воєнний. Висновків ВЛК йому не надали, він їх в очі не бачив. Лікар сказала, що раз він в ремісії, то він придатний", - написала жінка.

За її словами, вона звернулася до поліції, написала заяву. Згодом Ніна Троненко також додала, що інцидент трапився 15 червня. "Невідомі особи на вокзалі в Ужгороді, відвезли на таксі в Ужгородський РТЦК, відібрали особисті речі і телефон, заперечили дію документів в Дії, примусово за один день провели через ВЛК, проігнорували інформацію про хронічне важке захворювання, не повідомили результатів ВЛК, не надали відповідних домументів про її проходження, психологічним тиском примусили підписати купу документів, які він не мав часу уважно прочитати і зрозуміти, і через добу після затримання відправили в учебку неподалік.

Мій чоловік пішов добровольцем в ЗСУ на початку повномасштабного вторгнення пі..Росії в Україну в березні 2022 року, тричі нагороджений за участь у бойових діях на Сході, і наразі служить там же. Мій син визнаний непридатним до військової служби у мирний час і обмежено придатним у воєнний за важким захворюванням. Наразі мобілізаційний вік починається з 25 років. Не розумію, на якій підставі нашого сина викрали і примусово утримують на закритій території неподалік від Ужгорода. Вірю в те, що мій син повернеться додому, підросте до 25 річного віку, і тоді, за чинним законодавством, якщо війна триватиме, піде захищати нашу Вітчизну там, де буде потрібно, не в якості гарматного м'яса або галочки для працівників ТЦК, а в якості свідомого і підготовленого воїна", - додала жінка.

Що кажуть в ТЦК

У Закарпатському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки відреагували на інцидент.

"Даний громадянин 21.06.2019 року відповідно ст. 18 та п. 2, ч. 1, ст. 37 Закону України "Про військовий обов’язок та військову службу" за рішенням призовної комісії Печерського РВК міста Київ у зв’язку з визнанням за станом здоров’я непридатним до військової служби в мирний час та обмежено придатним у воєнний час, переданий з обліку призовників на військовий облік військовозобов’язаних. Призов на військову службу військовозобов’язаного, яким є даний громадянин, здійснено у відповідності до пункту 4 Указу Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 "Про загальну мобілізацію", затвердженого Законом України №2105-IX від 03.03.2022 (зі змінами); відповідно абз. 2 ч. 1 ст. 39 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", - йдеться у повідомленні.

Також в ТЦК зазначили, що відповідно абз. 4 ч. 1 ст. 39 закону "Про військовий обов’язок і військову службу" громадяни України, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які раніше не проходили військову службу в Збройних Силах України, інших військових формуваннях, проходять курс базової загальновійськової підготовки.

Чоловік належав до категорії військовозобов’язаних

"На підставі викладеного особи, яким не виповнилося 25 років та які є військовозобов’язаними, після уточнення військово-облікових даних і проходження медичного огляду підлягають призову та можуть бути призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Громадянин належав до категорії військовозобов’язаних, тож підлягав призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період", - наголосили у відомстві.

Там також додали, що щодо військовозобов’язаного з боку представників ТЦК та СП протиправних дій не було. Чоловіка відправили для підготовки в навчальний центр.

Приєднався до своїх персонажів: Автора воєнно-пригодницької книги "Наказ – загинути", що уславлює російських вояків, ліквідували в Україні

субота, 20 липень 2024, 6:00

Українські військовослужбовці ліквідували російського письменника Анатолія Гончара, на рахунку якого - кілька пропагандистських книг, які прославляли армію Росії. Про це стало відомо із повідомлень соцмереж, передають Патріоти України.. Загиблий росіян...

Мінцифри дало роз'яснення, чому в Україні зникає зв'язок та інтернет, коли немає електрики

п’ятниця, 19 липень 2024, 23:00

На тлі регулярних стабілізаційних відключень електроенергії у містах і селищах, українці змушені пристосовуватись до нових реалій - як на роботі, так і вдома. Однією з нагальних проблем під час відключень для багатьох громадян є відсутність стабільного...