Обмежено придатних штрафуватимуть навіть без повістки: Ось яка відповідальність за непройдену ВЛК

Обмежено придатні до військової служби чоловіки мають пройти повторний медогляд до 5 лютого 2025 року. При цьому не варто чекати на повістку від ТЦК, адже за законом відповідальність за проходження ВЛК покладається саме на військовозобов'язаних на відміну від тих, хто підлягає мобілізації, яких на медогляд зобов'язаний відправити військкомат. Про це розповів член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський у коментарі для "РБК-Україна", передають Патріоти України.

Веніславський зауважив, що до закінчення терміну, який законом виділено на проходження повторного медогляду, залишилося менш ніж три тижні. В разі невиконання цієї вимоги закону на військовозобов'язаних чекає штраф від 17 до 25,5 тисячі гривень.

"Цей закон набув чинності. 9 місяців спливають. Відповідно природно виникає питання до тих, хто не виконав вимогу закону. Якогось окремого регулювання на рівні Кабміну це не потребує. Тут жодної колізії немає", – зазначив він.

Нардеп зауважив, що обмежено придатні військовозобов'язані не мають жодних юридичних підстав для оскарження чи виправдань, адже за 9 місяців можна було знайти час для проходження ВЛК. "Громадяни мали час, щоб виконати вимогу закону. Хто не виконав – далі притягатиметься до відповідальності за невиконання тих чи інших положень законодавства", – наголосив Веніславський.

За його словами, постанова Кабміну, яка передбачає виклик через повістку, регулює виконання мобілізаційних заходів. Тобто йдеться про випадок, коли ТЦК відправляє повістку на проходження ВЛК військовозобов'язаному, який підлягає призову під час мобілізації. "Ми говоримо про іншу категорію, яких не треба викликати, бо їх ніхто не мобілізує. Вони мали виконати норму закону та прийти на ВЛК", – пояснив нардеп.

Пенсіонери можуть отримати до 10 тис. грн допомоги до дня народження: Ось кому виплатять такі гроші

понеділок, 24 лютий 2025, 6:56

Згідно з чинним законодавством, українські пенсіонери, яким виповнилося 70, 75 та 80 років, отримують так звані «вікові доплати» до пенсії (300, 456 та 570 гривень відповідно) щомісячно, передають Патріоти України. Втім, в деяких містах, як, до приклад...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Суддя підвищив собі пенсію до космічної суми

понеділок, 24 лютий 2025, 6:33

Ярослав Романюк, який очолював Верховний суд до 2017-го, в 2023-му у своїй декларації показав пенсію в розмірі 2 млн 937 тис. грн за рік. Тобто щомісячно він отримував від ПФУ 244,7 тис. грн. Однак Романюк вважав, що такий розмір пенсії порушує його пр...