Про красу та догляд за собою легендарної цариці Єгипту - Клеопатри VII - написано чимало. Вона користувалася молочними ваннами, маскувала обличчя оливою з лимоном, лікувала шкіру медом та сіллю, а ще - фарбувала губи охрою, а очі - сурмою. Але мало хто знає, що вона також мала власний фірмовий аромат, який, як виявилось, був досить складним і вишуканим, передають Патріоти України.
Клеопатра, яка правила у І столітті до н.е., знала, як підкреслити свою привабливість. Вона використовувала натуральні засоби: ефірні олії, рослинні екстракти та навіть хну для волосся. Але найбільш інтригуючий аспект її б’юті-рутини — аромати. У ті часи Єгипет був одним із центрів виробництва парфумів і пахощів. Найвідомішим ароматом був кифі — суміш смол, спецій, олій і фруктів, яку спалювали або наносили на тіло.
Вважається, що Клеопатра користувалася парфумами, створеними зі складних і дорогих інгредієнтів. В її улюблених ароматах могли бути:
Ці компоненти постачалися з Індії, Африки та Аравії і вважалися надзвичайно цінними.
У 2018 році єгиптологиня Дора Ґолдсміт та історик Шон Кофлін вирішили реконструювати той самий аромат. Вони експериментували з різними формулами, і в результаті отримали композицію, яку описали як “елегантну, розкішну і стійку”.
Кураторка музейної виставки запахів, Каро Вербік, охарактеризувала аромат Клеопатри так:
“Багатий, насичений, теплий, солодкий, з ледь гіркуватим післясмаком — аромат, який тримається довше, ніж сучасні духи”.
Відтворений аромат дійсно міг би скласти конкуренцію сучасним парфумам класу люкс. І хоча ми не можемо бути впевнені на 100%, що це саме той самий запах, яким користувалася Клеопатра, наука сьогодні максимально наблизилась до розгадки ще одного її таємного засобу зваблення.
Звичайна вага продуктів у сумці чи легке відро води - всього 5 кілограмів. Але саме ця вага, як з’ясували вчені, може бути індикатором стану вашого здоров’я на довгі роки вперед, передають Патріоти України. У новому масштабному дослідженні, що охопило ...
Штраф, накладений територіальним центром комплектування, не має жорстких строків чинності, тож провадження щодо штрафу може тривати більше року. А от скасувати штраф виконавча служба не має права. Про це написали на порталі "Юристи.UA", передають Патрі...