За останні три роки з Донбасу до Росії вивезли понад 3,5 млн тонн вугілля. А за даними українських посадовців ця цифра ще більша. Про це з посиланням на публікацію у The Washington Post повідомило "BBC Україна", передають Патріоти України.
"Вугілля транспортується групою російських компаній, які згідно з даними Міністерства фінансів США, часто-густо просто повторно продають його іноземним замовникам, які й гадки не мають, що отримують незаконне вугілля", – йдеться у матеріалі видання.
Європа не купує вугілля з непідконтрольних українському уряду територій Донбасу. Але укладати угоди з Росією може. Завдяки залізничному сполученню та певним хитрощам донбаський антрацит перетворюється на російський, сказали американські посадовці та експерти.
"Вони називають це експортом, але насправді – це відмивання", – завив фахівець з економіки самопроголошених республік Браян Мілаковські.
Москва не афішує торгівлю з самопроголошеними республіками Донбасу, але й не приховує цього, йдеться у статті. Інформація про імпорт вугілля та сталі звідти міститься у даних російської митниці.
Фото та відео, на яких видно наповнені вугіллям вагони, що рухаються у напрямку російського кордону, неодноразово викладали у соцмережах українські активісти.
Аналіз зображень Google Earth показує, що більшість з них перетинає кордон через пункт Успенка і звідти продовжує рух російською територією до Ростова-на-Дону.
За даними митниці, біля третини цих партій пов'язані з компаніями, що контролює бізнесмен Сергій Курченко.
Наприкінці 2018 року російські ЗМІ повідомляли, що одна з компаній Курченка "Газ-Альянс" отримала ексклюзивний контроль над експортом вугілля з України.
Але останнім часом, на тлі падіння цін на енергоносії через пандемію, кількість бажаючих придбати вугілля суттєво зменшилася. І для самопроголошених республік Донбасу це дуже погані новини – так само, як і для росіян, які їх підтримують, пише видання.
Протягом останніх місяців обсяги транспортування вугілля через українсько-російський кордон зменшилися, що тягне за собою затримки зарплат шахтарям, зниження доходів ватажків сепаратистів і, як наслідок, посилення нестабільності у регіоні.
"Тепер гроші, що мали б опинитися в кишенях жителів республік, туди не потрапляють, і це провокує соціальну напругу. А Covid-19 лише загострює цю ситуацію", – каже Браян Мілаковські.
Під час фестивалю Strichka у київському клубі Closer чоловік напав на трансгендерну дівчину й ударив її. Там запевнили, що сприяють розслідуванню. Про напад сама постраждала Анастасія розповіла виданню Zmina, передають Патріоти України. Вона каже, що н...
Після відвідин Ужгородського районного ТЦК та СП чоловік опинився в лікарні з травмою голови, інформують Патріоти України. У пресслужбі Закарпатського ОТЦК та СП пояснили, що військовозобов’язаному, який перебував на території Ужгородського РТЦК та СП ...