Таких у світі лише 23 екземпляри: На території Туреччини археологи знайшли унікальну цілющу чашу (фото)

Цілюща чаша, виготовлена з бронзи й прикрашена талісманами, печатками та віршами середньовічного ісламського світу</p data-verified=

Під час розкопок у Хасанкейфі, одному з найдавніших поселень у Батмані, Туреччина, дослідники виявили 800-річні артефакти. Серед цих знахідок — стародавня цілюща чаша і два кільця для стрільби з лука під назвою зіхгір, виготовлені з агату і кістки. Їх використовували лучники в середньовічні часи, пише Arkeonews.

Це відкриття, зроблене під час п'ятого сезону розкопок у цьому районі, проливає світло на унікальні аспекти історії Хасанкейфа. За словами доцента доктора Ердала, у світі існує лише 22 такі чаші, і тепер Хасанкейф може похвалитися 23-ю з них. Цілюща чаша, виготовлена з бронзи й прикрашена талісманами, печатками та віршами, пов'язана з практиками народної медицини середньовічного ісламського світу.

Призначенням цілющої чаші було захистити людину від природних небезпек, таких як укуси собак, змій та скорпіонів. У народній медицині вона слугувала засобом захисту для тих, хто зазнав шкоди від цих тварин. Ердал наголосив на важливості розуміння таких артефактів у межах народної медицини, поширеної в ісламській культурі.

Призначенням цілющої чаші було захистити людину від природних небезпек, таких як укуси собак, змій та скорпіонів

Цікаво, що приклади подібних цілющих чаш, знайдених у Хасанкейфі, можна побачити в таких музеях, як Палац-музей Топкапи, Музей Кайсері та Музей Стамбульського столичного муніципалітету. Цілюща чаша, розглянута в контексті народної медицини, відображає ісламські культурні практики, пов'язані з заклинаннями, амулетами та талісманами.

Окрім цілющої чаші, дослідники знайшли два зіхгіри — кільця для стрільби з лука, виготовлені з агату та кістки. Ці персні, які не зустрічалися під час попередніх розкопок, мають важливе значення, особливо з огляду на те, що один з них знайдений поблизу святині. Ці кільцеподібні інструменти, які одягали на палець під час стрільби з лука, запобігали пошкодженню пальців тятивою лука.

Артефакти передали до дирекції музею Хасанкейфа для збереження. Ця чудова знахідка не лише збагачує наше розуміння історії Хасанкейфа, але й дає уявлення про давні практики та вірування, показуючи практичне застосування цих артефактів у народній медицині та стрільбі з лука.

"Танцювали. Було “весело”. На сцені - російськомовна діджейка": Волонтерка розповіла про вечірку в клубі Дніпра в День жалоби

понеділок, 21 квітень 2025, 14:13

В одному з розважальних закладів Дніпра в День жалоби за загиблими внаслідок ворожої масованої атаки по Кривому Рогу гучно лунала музика, а люди безтурботно танцювали. На це звернула увагу українська волонтерка, офіцерка ЗСУ, керівниця медичної служби ...

Неадекват мав автомат Калашникова: На Дніпропетровщині в дворі багатоповерхівки сталася стрілянина (відео)

понеділок, 21 квітень 2025, 13:29

У дворі багатоквартирного будинку в місті Кам’янське Дніпропетровської області виникла сварка, під час якої 44-річний чоловік вистрілив з автомата. Про це повідомила пресслужба Поліції Дніпропетровської області, передають Патріоти України. Відео інциде...