У дитинстві втік від війни в Лівані, але загинув за Україну: Під Бахмутом поліг молодий мусульманин

Захищаючи Україну від російських окупантів, 21 березня 2023 року в районі Бахмута загинув Абу Аль-Аїла Ахмад Омарович. Воїн переїхав з Лівану до України в 2006-у, коли його родина рятувалася від війни. Герою було 26 років. Його поховали за традиціями ісламу, тож на його могилі немає ні свічок, ні квітів із вінками. Як розповіла дружина загиблого Вікторія Білоус у Facebook, краще, щоб люди витратили гроші не на ці атрибути, а на благодійність, передають Патріоти України.

Чоловік жив в Україні із 10-річного віку. У березні 2022-го він вступив до лав ЗСУ і став на захист своєї країни. Загинув під час штурму, коли потрапив у засідку. "Мій чоловік сповідував іслам. Я зрозуміла, що правильно буде поховати його за традиціями та віруваннями його релігії. Мусульмани переконані – людина приходить у цей світ без матеріальних речей і має йти з нього так само. Дитину, яка народжується, кутають у білу тканину; людину, яка покидає наш світ, мусульмани також кутають у білу тканину – саван. Її проводжають без труни, гучних процесій, квітів та пластикових вінків", – написала Білоус.

Вона впевнена, що квіти, стрічки та ін. на цвинтар люди приносять тільки для себе, тому що для душ загиблих це вже не важливо.

Близькі та друзі Ахмада поставилися до позиції сім'ї з розумінням, зазначила Білоус. Замість цього вони зібрали гроші, які дружина захисника України передала волонтерам для наших воїнів.

"Кошти потрапили до людей, яким ця сума була необхідна саме в той момент. Так мій чоловік руками його близьких допоміг врятувати життя побратимам, які продовжують робити те, чому він присвятив важливий період свого життя", – розповіла українка.

"Саме це важливо для його душі – допомогти людям. Пригостити їжею того, хто потребує. Подарувати одяг тому, хто його не має. Посприяти тому, щоб хтось вижив і почував себе краще на фронті", – додала вона.

Жінка впевнена: "Якщо сьогодні комусь на могилу не принесуть вінок, але витратять зекономлені кошти на потреби війська, завтра хтось матиме більше шансів на життя".

Поліція перекопала українці господарство, шукаючи скарби, котрі селянка сховала під час повітряної тривоги і забулась де саме

середа, 27 вересень 2023, 3:25

У Тернопільській області поліція перекопала жінці господарство, оскільки та забула, де в перші дні війни закопала ювелірні вироби, і звинувачувала свого сусіда у крадіжці. Про це повідомили в поліції Тернопільської області. До правоохоронців звернулася...

Розважалися на Алеї Слави загиблим героям: На Одещині порушили справу проти компанії підлітків

вівторок, 26 вересень 2023, 22:54

У селищі Іванівка Одеської області підлітки, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, розважалися на Алеї Слави загиблим героям. Правоохоронці порушили справу, адмінматеріали вже передали до суду. Про це повідомляє Головне управління Національної по...