Він зазначив, що як тільки будуть готові остаточні результати досліджень, їх опублікують на сайтах ВООЗ і американського Clinical Trials, а також передадуть Міжнародному альянсу фармкомпаній, які займались розробкою препаратів для лікування хворих на COVID-19.
Що це за препарат?
Препарат «Біовен» ─ це імуноглобулін, тобто в його основі вироблені антитіла з крові людини. Доки вчені Міжнародного альянсу компаній-розробників ліків проти COVID готують препарат з гіперімунного імуноглобуліну, тобто виробленого з крові людини, зараженої коронавірусом, українські науковці вирішили використати звичайний.
Як зазначає глава «Біофарми», застосування звичайного імуноглобуліну без специфічних до COVID-19 антитіл вже збільшує шанси на одужання в рази, а звільнення стаціонару відбувається швидше.
Коли він буде доступний?
За словами Костянтина Єфименка застосування звичайного імуноглобуліну можливе вже зараз. У компанії вже анонсують 25 тисяч готових доз імуноглобуліну. Цього вистачить на вісім тисяч людей.
Планується, що флакон «Біовену» коштуватиме 7 тисяч гривень. Для лікування однієї людини в тяжкому стані знадобляться два-три флакони.
детальніше про розробку «Біовену» можна прочитати в нашому матеріалі
Натомість створення препарату на основі плазми інфікованих людей можливе за два місяці, каже Єфименко. Ефективність цього препарату буде в рази вищою. Один флакон коштуватиме приблизно 8 тисяч, але для одужання потрібно буде лише 1-2 дози.
Над створенням цього препарату працює так званий Міжнародний альянс. До нього увійшли іноземні компанії CSL Behring, Takeda, Octapharma, Biotest, BPL, LFB, Sanquin, GreenCros і ADMA Biologics та українська «Біофарма».
Всі компанії-учасники альянсу безоплатно отримують напрацювання з препарату. Наразі під егідою Трампа та Управління продовольства і медикаментів США, МОЗ України та Червоного Хреста робота, на яку виділено близько одного мільярда доларів, ведеться за двома експериментальними продуктами, отриманими з крові пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, — реконвалесцентною плазмою та гіперімунним імуноглобуліном.
Коли їхні клінічні дослідження закінчаться, Україна, як країна-учасниця, отримає специфікацію, на основі якої виробить свій продукт.
«Проаналізувавши та показавши, що обидва продукти однакові, ми зможемо зареєструвати препарат. МОЗ і Державний експертний лікувальний центр нам це підтвердили. Тобто в цьому разі нам не треба буде витрачати час на проведення клінічних досліджень», ─ зазначив Костянтин Єфименко.