Важливість для історії колосальна: На Буковині українсько-німецька експедиція виявила поселення, старіше за єгипетські піраміди

На глибині півтора метра виявили рештки будівель, яким щонайменше п’ять тисяч років.

Українські та німецькі вчені, які нині досліджують поселення припускають, що йому щонайменше 5000 років. На полі площею майже 20 гектарів пліч-о-пліч працюють німецькі та українські вчені. Про це повідомляє телеканал "Буковина", передають Патріоти України.

Квадрокоптер робить 3D-карту місцевості, а ось інший пристрій знаходить металеві конструкції під землею. Ця техніка необхідна німецьким науковцям, аби дослідити давнє поселення. Далі зображення передається на центральний комп’ютер.

КАРСТЕН МІШКА, ПРОФЕСОР УНІВЕРСИТЕТУ, М. НЮРНБЕРГ (НІМЕЧЧИНА): «Будинки, які ми знайшли, що нас здивувало, що вони обгорілі. Там величезна кількість матеріалу, Не тільки щоденний посуд, а ще елементи культури: це різні фігурки та витвори мистецтва».

МИРОСЛАВ СОЛОНАР, ЖУРНАЛІСТ: «Саме тут у Шипинцях дослідники знайшли перші поселення. На глибині півтора метра виявили рештки будівель, яким щонайменше п’ять тисяч років. Проте, скільки людей тут проживало науковці достеменно не знають». Унікальність ще й в тому, кажуть вчені, що в Шипинцях рештки трипільської культури знайшли швидше, аніж на Київщині.

ТАРАС ТКАЧУК, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ АРХЕОЛОГІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ЗАПОВІДНИКА «ДАВНІЙ ГАЛИЧ»: «Шипинці дуже відоме поселення, ще з 19 сторіччя. Колись воно називалося Буковинська Троя. Спочатку знайшов, як це часто буває місцевий житель, який проводив розкопки і знайшов дуже красиві глечики». Прадавнє поселення в цьому селі вперше виявив Василь Арійчук. Жителька села пані Орися показує фотографію свого родича, яка зберігалася у неї вдома. Жінка стверджує – це саме він.

ОРИСЯ АРІЙЧУК, ЖИТЕЛЬКА С.ШИПИНЦІ: «Вперше на Буковині проводив розкопки вивчав археологічні розкопки на цій землі». Про те, що це поселення має велике історичне значення стверджують й історики.

АНДРІЙ ГЕВ’ЮК, ІСТОРИК: «Важливість для світової історії колосальна, тобто наша територія Шипинецька стає на одному рівні з культурами Єгипту чи то Шумерів, тобто великі гігантські поселення, які існували на той час». Місцеві жителі і надалі продовжуть викопувати рештки давніх помешкань, каже пані Орися.

ОРИСЯ АРІЙЧУК, ЖИТЕЛЬКА С.ШИПИНЦІ: «Глечики находим, але не гроші». Вчені поки продовжують вивчати особливості тамтешнього поселення. Проте кажуть, більше інформації зможуть отримати тільки після археологічних розкопок, які запланували у Шипинцях на майбутнє.

З архіву ПУ. Хто має найпотужніший імунітет до COVID-19: Медики розкрили секрет

вівторок, 18 травень 2021, 23:30

Сильний імунітет до COVID-19 формується тільки в семи-восьми відсотків людей, які перехворіли на нього, водночас нерідко найстійкіший отримують пацієнти, у яких перебіг хвороби був важким. Про це, посилаючись на дослідження китайських учених, заявила д...

"Мусор ...бучий, фу": У Києві патрульний у всіх на очах вдарив підлітка, мати написала заяву (відео)

вівторок, 18 травень 2021, 23:20

Інцидент стався 15 травня. "За словами очевидців, підлітки компанією сиділи слухали музику. Вони стали на заваді чоловікові, який косив траву. Він представився співробітником станції та наказав вимкнути колонку, підлітки відмовилися. Зав'язалася перепа...