"Він був позитивним, веселим, завжди посміхався": У Києві відбулася прем'єра документальної стрічки про Василя Сліпака, який загинув за Україну на Донбасі (відео)

На презентації фільму був присутнім і брат загиблого Героя - Орест Сліпак. Він переконаний, що завдяки фільму, ми будемо пам'ятати про героїв, які віддали життя за Україну і продовжують відстоювати незалежність України на Сході держави.

Василь Сліпак. Фото:скрін відео

У столичному кінотеатрі "Україна" презентували документальний фільм "Міф", який розповідає про непросту долю Героя України Василя Сліпака. Чоловік був солістом Паризької національної опери, а потім пішов добровольцем на фронт, де віддав своє життя, захищаючи Україну. Про це повідомляє прес-служба уряду, зазначають Патріоти України.

Режисерами картини стали Леонід Кантер та Іван Ясній, продюсерами - Катерина Мізіна і Олександр Дріз. Стрічку знімали у Львові, Парижі та на місці бойових дій, де воював і загинув Василь Сліпак.

"Архівне відео, спогади побратимів переплітаються з елементами анімації у виконанні Юрія Журавля і поєднують у фільмі два жанри - кіно і концерт", - йдеться в повідомленні.

Режисер фільму Леонід Кантер вважає, що образ Василя Сліпака збирали по всьому світу: «Це історія про дуже щасливе життя - добродушну, життєлюбну і веселу людину, і хоча під час перегляду стрічки на очах стоять сльози - ця історія не трагічна, а героїчна. Коли ти бачиш таку потужну неймовірну історію життя - починаєш замислюватися над своїм і думати про власні цінності".

"Я відчуваю гордість, що в один час зі мною жила така особистість і боролася за такі важливі речі. Тепер він став більш потужною зброєю, ніж сам собі уявляв", - додав він.

На презентації документального фільму був присутнім і брат загиблого Героя - Орест Сліпак. Він переконаний, що завдяки цьому фільму, ми будемо пам'ятати про тих героїв, які віддали життя за Україну і продовжують відстоювати незалежність України на Сході країни.

«Я б дуже хотів, щоб цей фільм став мотивацією для звернення максимальної уваги до тих Героів, які воювали і знаходяться зараз у важкому стані, які потребують допомоги і реабілітації», - каже Орест Сліпак.

Картина «Міф» стала одним з переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно. Сума державної фінансової підтримки цього фільму становить 620 тис. грн, при загальній вартості виробництва 1 млн 577 тис. 282 грн. Зйомки стрічки проходили з серпня 2016-го року до квітня 2017-го.

Міністр культури України Євген Нищук подякував авторам фільму за створення цієї стрічки і наголосив на необхідності створення художніми засобами образу сучасного українського героя.

Боєць 1-ї штурмової роти Добровольчого українського корпусу "Правий сектор", волонтер Галина Клемпоуз з позивним "Перлинка", яка воювала разом з Василем Сліпаком, поділилася своїми спогадами про цю світлу, оптимістичну і дуже позитивну людину.

«Він був дуже позитивним і веселим чоловіком, завжди заряджав усіх на посмішки. Були моменти, коли у нас виникали якісь побутові проблеми, я йшла засмучена, а він підходить - кулак до чола і каже - ми думаємо про хороше, посміхайся, і після цього не можна було залишитися байдужим. Крім того, він був надзвичайно скромною людиною, не хотів, щоб його всесвітня слава впливала на відносини з нами і його сприйняття.

Був завжди нарівні з усіма, виконував роботу разом з усіма - потрібно було щось копати, він копав, потрібно було нести - він ніс. А ще, він багато співав, вперше я це почула, коли він чистив кулемет, влаштовував міні-концерти в окопах, виконував традиційні українські пісні і деякі арії з опер і завжди посміхався ... ", - розповіла Галина Клемпоуз

З 8-го лютого стрічка " МІФ" виходить на екрани українських кінотеатрів.

З архіву ПУ. Таємниця перевалу Дятлова: Судмедексперт розповів про можливі причини смерті ще трьох туристів

вівторок, 22 червень 2021, 4:00

Едуард Туманов вважає, що ані сніжна лавина, ані звір не могли призвести до загибелі людей. Причиною смерті дев'яти туристів на знаменитому перевалі Дятлова на Уралі не могла бути сніжна лавина або звір, повідомляють Патріоти України. Швидше за все трь...

З архіву ПУ. Як жили солдати Гітлера в останні дні Другої світової війни: Опубліковано архівні фото

вівторок, 22 червень 2021, 1:00

У мережі опубліковано рідкісні фото німецької армії, зроблені в останні дні Другої світової війни. Знімки з'явилися в книзі письменника Ханса Зайдлера "Образи війни: поразка Гітлера на Західному фронті 1944-1945 років", повідомляють Патріоти України. Н...