"Выздоравливают как мухи": На Росії скоротилась кількість аптек через падіння платоспроможності населення

Кількість аптек у Росії за підсумками 2 кварталу 2022 року скоротилась на 275 точок - до 72 тисяч: це сталося вперше за майже два роки. Про це пише російський "Комерсант" із посиланням на дані RNC Pharma.

Зазначається, що якщо два роки тому кількість аптек скоротилась через пандемію, а зараз на бізнес тисне зниження платоспроможного попиту та маркетингової підтримки виробників ліків.

При цьому, за словами експертів, тренд на закриття аптек може досягти піку до кінця року.

Директор з розвитку RNC Pharma Микола Беспалов каже, що поки що сходять з дистанції переважно поодинокі аптеки чи невеликі мережі.

За його словами, скорочення кількості точок пов'язане із падінням платоспроможності покупців, а також зі зміною політики фармкомпаній щодо просування своєї продукції. Крім того, деякі аптеки закрилися на ремонт чи переїзд улітку, коли на ринку відзначається сезонне скорочення попиту.

Гендиректор рязанської "Аптека Фарма" Олександр Миронов підтверджує тенденцію відходу з ринку невеликих мереж та одиночних аптек.

Він вважає, що власники аптек ідуть із бізнесу на тлі зниження виручки.

За його словами, невеликі мережі протягом останніх двох років підтримувалися за рахунок продажу, пов'язаного з пандемією. Після ажіотажного попиту в березні, в перші тижні повномсштабного вторгнення РФ в Україну, коли продажі аптек зросли рік до року на 72,5% у грошах, місяць до місяця виручка фармритейлерів почала падати, свідчать дані DSM Group.

Freedom Ship розправляє крила: Американська суднобудівна компанія хоче збудувати корабель-острів довжиною в милю для 80 000 мешканців

четвер, 25 червень 2026, 12:58

Уявіть місто, яке повільно дрейфує крізь океани, обминає континенти й ніколи не кидає якір у жодному порту назавжди. Саме таким бачать своє майбутнє творці Freedom Ship — проєкту плавучого міста завдовжки близько півтора кілометра, де мали б жити, прац...

Спека дає про себе знати: У Києві ввели екстрені відключення світла

четвер, 25 червень 2026, 12:28

Столиця України частково знеструмлена. Діють аварійні відключення, повідомив місцевий оператор електромереж ДТЕК вранці в четвер, 25 червня, передають Патріоти України. "Лівий берег Києва: за командою Укренерго застосовані екстрені відключення. Просимо...