З архіву ПУ. Ворожіння в ніч на Андрія Первозванного з 12 на 13 грудня: Кращі жіночі традиції (фото)

​Ніч напередодні свята в пам'ять апостола Андрія - найкращий час для ворожінь на любов і долю.

Ворожіння на Андрія Первозванного. Фото: ЖЖ.

Ворожіння на день Андрія 13 грудня - улюблена народна забава, яка збереглася і до наших днів. З давніх-давен через покоління передавалися традиції святкових ворожінь на судженого-рядженого, на майбутнє, на удачу. Наші предки вважали ці обряди найправдивішими і надавали їм велике значення. Хочете випробувати свою долю і дізнатися, як гадати на Андрія? Ми зібрали для вас ТОП-6 способів поворожити в ніч напередодні свята, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Як гадати на Андрія: прості і популярні методи

Апостола Андрія Первозванного особливо шанували молоді хлопці і дівчата. Вони вірили, що в день його пам'яті можна дізнатися про свою майбутню другу половинку і запросити в своє життя удачу. Особливе місце в святкуванні займали вечорниці, на яких хлопці показували себе у всій своїй красі перед дівчатами і змагалися в відкушуванні Калити (cдобний круглий корж, який підвішували до стелі в центрі кімнати). Ну а головні таїнства свята проходили вночі з 12 на 13 грудня.

Ворожіння на Андрія з чашками

Даний спосіб підійде для компанії. Кількість чашок для цього гадання має дорівнювати кількості людей, що ворожать. У чашки необхідно покласти монети, хліб, каблучку, сіль і цукор. Потім кожен учасник ворожіння повинен вибрати чашку, не дивлячись, і по її вмісту визначити своє майбутнє. Розтлумачити його зовсім просто: цукор - на радість; сіль - до лиха, що насувається; монетки - до достатку; хліб означає добробут в родині, а обручка - швидке весілля.

Ворожіння з чаркою

Якщо на вулиці в день Андрія морозна погода, можна поворожити на дітей за допомогою чарки з водою і каблучки. Ворожіння полягає в наступному: ввечері потрібно налити в чарку води, опустити в неї обручку і винести на вулицю. Перед сном перевіряєте результат: скільки утворилося горбків на замерзлій поверхні - стільки буде синів, скільки ямок - стільки дочок.

Як гадати на Андрія на тінях

Щоб дізнатися свою долю, ворожать на спаленому папері. У ніч на Андрія в темній кімнаті за допомогою свічки палять листки паперу і вгадують своє майбутнє з тіней на стіні. Тінь, схожа обрисами на птицю, обіцяє великі зміни, тінь кішки - до романтичних стосунків, хрест - до хвороби і випробувань, гора - до самотності, ворота - до гостей, дерево - до багатства і сімейного благополуччя.

Ворожіння в День Святого Андрія на судженого-ряджених

Найпопулярнішими і вдалими ворожіннями на коханого завжди вважалися ворожіння з використанням води.

Ворожіння в ніч на Андрія на ім'я нареченого

Щоб поворожити на судженого на воді знадобиться таз з водою, горіхова шкаралупа, невеликі листочки паперу з чоловічими іменами і недогарок свічки. У шкаралупі необхідно закріпити свічку, запалити її і встановити посередині таза. За його краях розмістити папірці з іменами і чекати, до якого з них попливе "човник" зі свічкою. В результаті можна дізнатися ім'я майбутнього чоловіка.

Ворожіння на Андрія на рушниках

Примовляючи: "Суджений-ряджений, прийди і утрись", потрібно в ніч на Андрія вивісити за вікном білий рушник. Якщо на ранок він буде вологим, значить в новому році відбудеться зустріч з коханим і відбудеться весілля.

Ворожіння в ніч на Андрія на сон

Найпростіший спосіб ворожіння - наворожити образ судженого уві сні. Для цього потрібно взяти гребінець і покласти його перед сном під подушку зі словами: "Суджений-ряджений, прийди і причеши мене".

Якщо уві сні привидиться хлопець, значить він і стане обранцем дівчата. Схожі способи ворожіння з хлібом. Тільки, кладучи шкуринку хліба під подушку, необхідно вимовити слова: "Суджений приходь, нагодую тебе".

У скреп істерика: "Мерія" окупованої Євпаторії завдяки місцевим "партизанам" стала жовто-синьою (фото)

понеділок, 16 травень 2022, 11:25

"У ніч із 15 на 16 травня кримські партизани вказали російським загарбникам на те, що їм слід швидше залишати окупований ними півострів. Поки що міст через Керченську протоку не підірвали... Очікуємо, що наступного разу "коктейль Молотова" також досягн...

"Не можу жити без батьків": На Київщині 12-річний хлопчик розповів про жахи окупації у щоденнику

понеділок, 16 травень 2022, 10:28

12-річний Тимофій Зозуля під час окупації його села Шевченкове на Київщині втратив свою маму і вітчима - їх розстріляли російські загарбники просто в автомобілі, коли той потрапив у поле зору російської колони на дорозі. Хлопчик дізнався про це не відр...