"Наша відповідь порушникам "Мінська". Раптово натрапив на цю сімдясятирічну стареньку десь у донбаському степові. Її повне ім'я - дивізійна гармата "ЗІС-3". Скорочено - "Зоська". Для свого віку виглядає непогано. Таке "залізо" я бачив тільки в кіно про німців та затишних музеях. Стояла собі "Зоська" на постаментах, іржавіла на складах. Та Мінськи обмеження змусили її повернутися до звичних справ - воювати, - пише журналіст.
"Зручний калібр, 76 міліметрів, дозволяє її мати близько передової. І, при цьому, якщо подивитись у ствол, помічаєш головне - це нарізна зброя. На відміну від більш потужних гармат. Через це "Зоська" б'є несподівано влучно і далеко, майже на 14 кілометрів. "Як снайперська гвинтівка", - тішаться артилеристи. - "Буде чим відігнати "сепарські" танки". Отже, чекайте незабаром на всіх театрах бойових дій", - резюмує Цаплієнко.
На те, що українські удари по російській логістиці почнуть впливати безпосередньо на фронт, буде вказувати низка факторів. Зокрема, відбудеться зменшення кількості штурмових дій РФ на лінії боєзіткнення. Таку думку висловив військовий оглядач Денис Поп...
У мережі опублікували відеозапис, на якому росіянин фільмує палаючу російську військову автівку посеред траси. На кадрах видно, що після ураження техніки військові ЗС РФ з речами в руках змушені йти пішки повз автомобілі росіян, а на задньому плані зді...