Нові дані, отримані при аналізі ДНК стародавніх собак, показують, що перші генетичні відмінності між домашніми собаками і вовками з'явилися між 20 і 40 тисячами років тому. Потім 17-24 тисячі років тому собаки розділилися на дві генетично різні групи, східну і західну, передають Патріоти України з посиланням на Nature Communications.
Така версія розвитку подій передбачає, що одомашнення собаки відбулося тільки один раз. Існує й інша гіпотеза: про те, що людина і собака подружилися як мінімум два рази, в Європі і в Азії.
Загалом все генетики згодні з тим, що собаки походять від вовків, але де і як їх приручили - незрозуміло. Чергове дослідження на цю тему доводить, що доместіфікація все-таки трапилася тільки одного разу, причому не в Європі.
Вчені роблять висновки на підставі аналізу повного генома семитисячорічної собаки, останки якої були знайдені на заході Німеччини, і 4,700-річної собаки, знайденої в печері Кіршбаумхол також в Німеччині. Крім того, дослідники спиралися на фрагменти ДНК ірландської собаки, що жила майже п'ять тисяч років тому.
Дані, які вдалося витягти і обробити, свідчать про те, що собаки звикли до людини всього один раз - або двічі, і всі домашні собаки - нащадки невеликої групи одного разу одомашнених вовків (або двох). Відбулося одомашнення в Азії, а потім від азіатських собак відокремилася група тварин, які стали предками представників сучасних європейських порід.
Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications.
"21 лютого СБУ повідомила, що росіяни почали розкачувати протести в Україні. Скажу чесно – це очікувана подія. Очікувана саме зараз, на фоні переговорів, що відбуваються. І це частина тонкої багатоступеневої гри Путіна та його оточення", - пише політте...
У Києві серед зими помітили триколісний кабріолет Polaris Slingshot 2016 року. Він є рідкісним не лише в Україні. Його фото опублікували на сторінці t.o.p.c.a.r.s_ua в Instagram, передають Патріоти України. Американська компанія Polaris Industries спец...