Нові дані, отримані при аналізі ДНК стародавніх собак, показують, що перші генетичні відмінності між домашніми собаками і вовками з'явилися між 20 і 40 тисячами років тому. Потім 17-24 тисячі років тому собаки розділилися на дві генетично різні групи, східну і західну, передають Патріоти України з посиланням на Nature Communications.
Така версія розвитку подій передбачає, що одомашнення собаки відбулося тільки один раз. Існує й інша гіпотеза: про те, що людина і собака подружилися як мінімум два рази, в Європі і в Азії.
Загалом все генетики згодні з тим, що собаки походять від вовків, але де і як їх приручили - незрозуміло. Чергове дослідження на цю тему доводить, що доместіфікація все-таки трапилася тільки одного разу, причому не в Європі.
Вчені роблять висновки на підставі аналізу повного генома семитисячорічної собаки, останки якої були знайдені на заході Німеччини, і 4,700-річної собаки, знайденої в печері Кіршбаумхол також в Німеччині. Крім того, дослідники спиралися на фрагменти ДНК ірландської собаки, що жила майже п'ять тисяч років тому.
Дані, які вдалося витягти і обробити, свідчать про те, що собаки звикли до людини всього один раз - або двічі, і всі домашні собаки - нащадки невеликої групи одного разу одомашнених вовків (або двох). Відбулося одомашнення в Азії, а потім від азіатських собак відокремилася група тварин, які стали предками представників сучасних європейських порід.
Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...