Довгий час Докучаєвськ знаходиться в оточенні українських військових. Про те, чи варто командуванню ЗСУ піти на ризик і спробувати його відбити у терористів, InfoResist поцікавився в українських експертів, передають Патріоти України.
Як сказав екс-заступник голови Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко, оцінювати ситуацію на відстані досить складно.
"Для того, щоб оцінювати, необхідно бути на місці. Разом з тим, якщо б були стратегічна і тактична доцільність, це було б реалізовано, адже там за останній рік, там де була необхідність, наші війська відбивали і утримували території", - зазначив Романенко.
У даній ситуації, за словами генерала, як будуть розвиватися події, прогнозувати досить складно.
"Путін і так весь час спекулює тим, що може цілком пробити Маріупольський напрямок. Поки наші союзники займаються передвиборчими питаннями, а не Україною, нам доводиться розраховувати тільки на себе. Тому провокувати щось в поточній ситуації є недоцільним", - підкреслив він.
Як вважає військовий експерт Олег Жданов, дане питання є скоріше політичним.
"З одного боку, необхідно було повернути вже всі території. Що стосується Докучаєвська, то з нашого боку будуть дотримуватися тих ліній розмежування, які є. Мирний план - це основа основ", - зазначив Жданов.
З іншого боку, якби українські військові зважилися на військове захоплення Докучаєвська, то це б підняло їх бойовий дух.
"Якби це сталося, то це не тільки підняло бойовий дух, а й це був певний прорив", - підкреслив експерт.
Разом з тим, як вважає керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, ЗСУ цілком мають повне право здійснювати дії у відповідь на ворожу агресію, а також звільняти окуповані території і знищувати війська противника.
"Таке право закріплено і в нормах міжнародного права, зокрема в Статуті ООН. Не варто також забувати, що російська сторона, посилаючись на Мінські домовленості сама неодноразово їх порушує", - сказав він.
Саме тому українська армія, за словами експерта, має повне право звільнити з-під окупації цей населений пункт.
"Разом з тим, чи будуть такі плани і накази і чи буде це фактично виконано, побачимо в найближчому майбутньому. Рішення повинно приймати вище військово-політичне керівництво держави", - підкреслив Мусієнко.
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...