Як спіймати "щура", який краде твій Wi-Fi

Практично у кожного сусіда є маршрутизатор, який може створювати перешкоди і погіршувати роботу твоєї мережі.

Дуже часто швидкість домашнього Wi-Fi буває нестабільною. Це пов'язано із завантаженістю каналів бездротової мережі. Практично у кожного сусіда є маршрутизатор, який може створювати перешкоди і погіршувати роботу твоєї мережі.

Для початку спробуй знайти вільний канал , щоб прискорити домашню мережу.

Якщо і після цього помічаєш просідання швидкості і впевнений, що провайдер ні до чого, саме час просканувати мережу на предмет несанкціонованого підключення.

Сусід міг запросто підібрати пароль до твого Wi-Fi, а може ти сам бовкнув його в розмові або недавно дозволив йому підключитися на день, поки у нього інтернет не працював.

Як вручну знайти «щура» в домашній мережі

Досвідчені користувачі відразу ж запустять веб-інтерфейс свого роутера і зайдуть в розділ з активними підключеннями. Якщо непізнане пристрій в цей момент завантажує мегабайти за твій рахунок, воно відобразиться в списку.

Таким способом просканувати мережу зможе не кожен. Адже треба згадати ip-адресу свого маршрутизатора і пароль, який встановлювався дуже давно. Якщо з налаштуванням мережі допомагав друг або представник провайдера, знайти потрібні дані буде практично неможливо.
Ось підказка про всяк випадок:
D-Link 192.168.0.1
TP-Link 192.168.0.1
ZyXEL 192.168.1.1
ASUS 192.168.1.1
TrendNet 192.168.10.1
Huawei 192.168.100.1
ZTE 192.168.1.1
Netgear 192.168.1.1
Tenda 192.168.0.1
Sercomm 192.168.1.254
Xiaomi 192.168.31.1

У деяких випадках, наприклад, для роутерів AirPort , на допомогу прийде спеціальний додаток. Однак, далеко не всі виробники випускають фірмові утиліти.

Як швидко розібратися з проблемою

У Mac App Store є велика кількість платних і безкоштовних утиліт, які швидко проскандіруют мережу і покажуть все підключені девайси. Це зручно, адже не вимагає ніяких логінів і паролів, додатки наочно відображають інформацію і можуть повідомляти при підключенні нових гаджетів.

Who's On My WiFi
Розробник: IO3O LLC
Версія: 1.1.1
Ціна: безкоштовно

Ця утиліта з промовистою за себе назвою призначена для відстеження «лівих» підключень до домашньої мережі. При першому запуску відбудеться сканування і програма покаже всі активні пристрої.

Далі слід вручну ідентифікувати гаджети. Комп'ютер, з якого працює утиліта, розпізнається автоматично, інші пристрої можна визначити по iP-адресами.

На iPhone або iPad, наприклад, досить перейти в Настройки - Wi-Fi і натиснути на існуюче підключення. Перша ж рядок в статистиці підкаже адресу пристрою.

В утиліті відзначаємо свої гаджети, можна змінити іконку і перейменувати пристрій. Коли все підключення ідентифіковані, буде зрозуміло, які ще апарати підключені до Wi-Fi.

Після цього додаток буде сповіщати про нові підключених. Якщо сусід вирішить скористатися твоєю мережею, відразу ж дізнаєшся про це.

IP Scaner
Розробник: Eric Redlinger
Версія: 3.53
Ціна: безкоштовно

Автор цієї програми зміг отримати максимум із загальнодоступної мережевої інформації. Після сканування програма не тільки відобразить всі підключені пристрої, але і ідентифікує кожне з них.

Крім IP-адреси є назва пристрою і дані про виробника. Тепер можна безпомилково визначити апарати без необхідності звіряти адреси.

Додаток не вміє повідомляти про нові підключених, можна лише змінити інтервал сканування і періодично перевіряти список девайсів.

Network Scanner
Розробник: Jie Wu
Версія: 1.6.3
Ціна: безкоштовно

Ще один безкоштовний сканер мережі, який знайде і відобразить всі активні підключення. Ніяких корисних параметрів у утиліти немає, все просто працює після установки і запуску.

У рядку меню з'явиться корисний мережевий інформер.

Що робити з несанкціонованими підключеннями

Для початку згадай про своїх розумних пристроях. Бездротові розетки, лампи, очищувачі повітря та інші гаджети, які підключаються по Wi-Fi, теж відобразяться в списку.

Коли ідентифікував кожен апарат і знайшов підозрілий пристрій, саме час задуматися про безпеку домашньої мережі.

Є два варіанти відключити сусідів: змінити пароль для домашньої мережі або обмежити доступ до мережі для сусідських девайсів.

У будь-якому випадку доведеться зайти в веб-інтерфейс роутера і внести відповідні зміни в параметри. При зміні пароля знадобиться заново перепідключити всі домашні смартфони, планшети, комп'ютери і розумну електроніку, а щоб заборонити доступ чужим пристроїв, доведеться трохи покопатися в настройках.

Джерело

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Український телеведучий розповів, що Кіркоров і Звєрєв пропонували йому інтим

п’ятниця, 31 березень 2023, 22:52

Український телеведучий Слава Дьомін розкрив шокуючі факти свого спілкування з деякими російськими зірками. В одному з інтерв'ю в січні 2023 року Слава згадав про те, що відомий артист пропонував йому інтимні стосунки, але імені він тоді не назвав, наг...

Хтось використовує відомий бренд?: У Румунії замість солодощів "Рошен" у фурі виявили сотні тисяч пачок контрабандних цигарок (відео)

п’ятниця, 31 березень 2023, 21:14

Надвечір суботи, 25 березня, румунські митники приголомшують новиною. Вони оприлюднюють фото та відео, де фахівці рахують сотні тисяч пачок цигарок без акцизних марок, серед них - коробки із брендом кондитерської корпорації "Рошен", інформують Патріоти...