Хіти тижня. "Коли за скасування санкцій проти Росії виступали невеликі країни, ще можна було рухатися далі, але ситуація зайшла в глухий кут", - Портников

ЄС, як то кажуть, досяг балансу інтересів між тими своїми членами, які виступають за посилення режиму санкції, і тими країнами, які з радістю скасували б санкції проти Москви – була б можливість.

Гайко Маас проти нових санкцій. Фото: Німецька хвиля.

"На тлі рішення однієї з європейських країн – Литви – розширити «чорний список» російських громадян у відповідь на дії Москви у Керченській протоці неготовність Європейського союзу в цілому енергійно відповісти на демонстративне порушення Росією міжнародного морського права виглядає ще більш опукло", - пише оглядач Віталій Портников у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас на прес-конференції в Лісабоні пояснив небажання своєї країни виступити з ініціативою про нові санкції прагненням досягти деескалації у Керченській протоці. Але Маас сказав ще про одну обставину, яка, ймовірно, є вирішальною, коли мова заходить про посилення санкцій. Ця обставина – відсутність консенсусу в Європейському союзі.

Доводиться констатувати, що ЄС, як то кажуть, досяг балансу інтересів між тими своїми членами, які виступають за посилення режиму санкції, і тими країнами, які з радістю скасували б санкції проти Москви – була б можливість. І цей баланс пов’язаний не лише з ситуацією у Керченській протоці. Це – один з перших результатів діяльності нового популістського уряду Італії, багато членів якого не приховують своїх симпатій до Володимира Путіна.

Коли за скасування санкцій проти Росії виступали невеликі країни, які залежать від дотацій ЄС, можна було проявляти адекватність і рухатися далі. Але коли в таборі скасування санкцій фактично опинився уряд однієї з країн-«важковаговиків» Євросоюзу, об’єднання виявилося у глухому куті. І зараз головним завданням країн, які вважають за необхідне подальший тиск на Росію, стало хоча б збереження санкцій на існуючому рівні.

До чого це призведе, здогадатися не так вже й важко. Володимир Путін знову переконається у своїй безкарності і здатності маніпулювати політикою Європейського союзу та буде готовий до чергової військової провокації, вже не на морі, а на суші. І після цієї провокації ЄС все одно доведеться запроваджувати нові санкції проти Москви. Тому що поступки Кремлю – щоб про це не думав глава німецького зовнішньополітичного відомства – це зовсім не дорога до деескалації.

Це дорога до ескалації. І так, після цієї нової ескалації Євросоюзу вдасться відновити єдність і посилити тиск на Кремль. Тільки розплачуватися за це порозуміння можливо доведеться життями і здоров’ям українців".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Народу набирают п*здец, а все утилизируются": Окупант поскаржився на величезні втрати (відео)

четвер, 2 травень 2024, 22:05

Армія РФ зазнає великих втрат поблизу Часового Яру на Донеччині, через що в окупаційне військо набирають дедалі більше людей. Про це йдеться в перехопленій ГУР розмові російського окупанта, опублікованій у четвер, 2 травня, передають Патріоти України. ...

І потім знову почав "гореть камыш": У окупованому Маріуполі пролунали потужні вибухи

четвер, 2 травень 2024, 21:43

Близько 20:15 2 травня у Маріуполі пролунав вибух, після чого з'явився густий стовп диму. Місцева окупаційна влада намагається вигадати причину займання, на кшталт "горів очерет". Про це написав радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, передають Патріот...