Одна з відомих політтехнологій: атакувати когось з представників тієї чи іншої політичної команди, але цілити в лідера цієї команди. Так чи інакше, Віктор Муженко є представником президентської команди. Питання його присутності на посаді начальника Генштабу України – сфера відповідальності президента. В даному випадку, тут спрацьовує підхід: не можна критикувати президента, але критикуючи Муженка, ми непрямо б'ємо і по Порошенку. Про це пише на сайті Новое время політолог Володимир Фесенко, передають Патріоти України, продовжуючи:
Заява народного депутата Антона Геращенка, який запропонував відправити Віктора Муженка у відставку, у багатьох викликала запитання: чи не виник конфлікт між президентською командою і командою міністра МВС Авакова? Швидше за все, мова йде про викид емоцій. Геращенко схильний до таких ескапад. Звичайно, ця ситуація відображає напругу, присутню між командами Порошенка і Авакова. Про це зараз багато розмірковують, і думаю, немає диму без вогню.
Щодо позиції Олександра Турчинова, який вважає, що за пожежу на арсеналі під Калинівкою несе відповідальність, в тому числі Муженко, думаю, що у голови РНБО можуть бути свої претензії або незадоволеність начальником Генштабу. Можливо, ми не знаємо про якісь конфліктні лінії між ними. І Турчинов так само може спробувати скористатися цією ситуацією, щоб прибрати керівника, який його не влаштовує.
В цілому ж, у конкурентних відносинах будь-який конфліктний або кризовий привід можна використовувати проти конкурентів: тобто через відсторонення Муженка домогтися ослаблення президента або, скажімо, ослаблення його впливу на Збройні сили. Як це часто буває в таких ситуаціях, зараз потрібно знайти винного і покарати його, принести когось у жертву. Тим більше, Муженко (як і Гонтарєва свого часу) – фігура мало популярна. Тому питання його відставки – питання часу.
У будь-якому випадку, є вимоги відставки Муженка. І є інтереси різних сторін. Як може ця ситуація розвиватися далі?
Потрібно враховувати особливості сприйняття цієї ситуації самим Порошенком. З точки зору класичної логіки поведінки політичних лідерів, якщо від президента вимагають публічно покарати начальника Генштабу, то Порошенко може сприймати це як прагнення послабити його контроль над Збройними силами. Тоді, згідно з цією логікою, президент не піде на відставку Муженка.
Це буде виглядати як прояв слабкості. З урахуванням контексту, президент не може виконувати ультиматуми, навіть ультиматуми своїх політичних партнерів. І вийде ефект прямо протилежний. Тому, вважаю, що покарають, швидше за все, заступника Віктора Муженка, безпосередньо відповідального за забезпечення безпеки і зберігання боєприпасів. Хтось буде принесений в жертву, і це буде високопоставлений керівник Генштабу.
Ймовірно, повториться історія, аналогічна до тієї, що сталася з Валерією Гонтарєвою. Наступного року Муженко піде з посади начальника Генштабу за власним бажанням, на пенсію. І зараз питання для Порошенка полягає в іншому: знайти наступника Муженка, професійного, гідного, а головне, – лояльного до президента.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...