″Це буде пост про любов″, ― пише Зоя Казанжи, повідомляють Патріоти України, і продовжує:
― Уяви собі, що в тебе залишилося тільки те, що зараз на тобі і з тобою ― куртка, джинси, сумка, торба з твоїм великим блокнотом. І ось тобі все треба починати з нуля. Після того, як у тебе було все, ― ″він жорстко дивиться на мене. Практично в упір.
Погляд ― як постріл. Я розумію його, правда, розумію. Але він мені не вірить. Має право...
І я судорожно стискаю полотняну торбу з блокнотом в руках, і чомусь починаю думати, що мій комп'ютер залишився в готелі.
Занадто довго я забороняла уявляти собі, як воно, коли одного разу ти залишаєшся без ні-чо-го. А як же мої дитячі фотографії?
А улюблені чашки? А книжки? Картини? Зрештою, фіолетова піжама, з якою пора вже давно розлучитися. Але розлучитися з власної волі, а не тому, що хтось вирішив, що мені більше не потрібна моя піжама.
Навіть думати про це боляче.″
― Я боюся туди їздити. Мені здається, що я вже стала іншою. Вільною, чи що. І вони це помітять. Нехай Росія звідти забирається. Лавров... Ну яке він має право говорити щось про мою країну, про мій Луганськ?!
″Її Луганськ зараз менш досяжний, ніж політ туристом в космос.
Майже рік я приїжджаю сюди. На підконтрольну Україні територію. Яка божевільна фраза ― ″на підконтрольну територію″. Ріже слух. Їжджу і розумію, що решта України нічого не знає про цю підконтрольну територію, про людей, які живуть тут, про розкішні соснові ліси і про те, що тут було влітку 2014-го, або в 2013-му, і раніше, і потім…″
― Він прийшов до тями після важкої операції, в батька мені годився цей боєць із Львівської області. Йому сказали, що я його склав по шматочках. Я прийшов у палату, а він почав говорити зі мною російською. Я йому: ― Ну що ти, батьку, я знаю українську мову досконало, тут громадяни України живуть, взагалі-то. От не повіриш, ми плакали вдвох. Це було відразу після звільнення Сєвєродонецька...
″Я збираю ці слова, історії, емоції, настрій ― і боюся розгубити. Не завжди хочу писати, не завжди пишеться, боюся, щоб людина себе не впізнала, бо я не питала у неї згоди оприлюднити. Занадто особисте, надто болить, занадто оголені...
Нехай пробачать мене Львів, Одеса і Київ разом узяті, але саме тут я зустріла людей, після спілкування з якими хотілося дихати і жити далі. Цвяхи б робити з цих людей. Ні, вони не те, щоб надихали. Натхнення ― це такий короткочасний стан. Тут інше, важко пояснюване тим, хто не був тут, не ходив, не слухався, хто не вбирав, не захворів Донбасом...
Коли у нас, на наших майданах, все закінчувалося, і ми вже святкували перемогу, у них там все тільки починалося.
І ми, сп'янілі цією перемогою і свободою, не поспішили до них на допомогу. Ми зрадили їх, розумієте?
А вони нас чекали. І тоді, коли виходили на свої площі і не знали, чи повернуться додому. І тоді, коли ми дивилися стрім із донбаських міст і сперечалися, коли вже ці маргінали-придурки втомляться і звільнять зайняті адміністрації.
Коли придурки втомилися, заїхали кадрові російські військові.
Ми нічого не знали про Донбас тоді і нічого не знаємо сьогодні. І не хочемо знати, мені здається.
Я сиджу за своїм комп'ютером, дивлюся ролики на ютубі, мене злить ось ця жінка похилого віку з окупованої території, злять її міркування ″щоб українці не стріляли″, я не розумію, як прощати і миритися.
Але я точно знаю, що коли в родині є проблемна дитина, сім'я не може, не повинна від неї позбуватися. Не утилізувати ж.
Сім'я за неї бореться. Так, страждають усі. Так, часто це важко і боляче. І довго. А у вас які є варіанти? Це Україна чи що?
Так, Київ (читайте ― влада) ні чорта не артикулює. Так, Києву знову стає глибоко фіолетово, що відбувається в Рубіжному, Жмеринці або Шостці. У них там своє весілля.
Але у нас є ми.
І цей пост про любов.″
Проаналізувавши фотографію того, як очільниця німецького МЗС Анналена Бербок відвернулася від канцлера Олафа Шольца, штучний інтелект знайшов цікаве порівняння. Таким спостереженням поділилася голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг» ...
Переможниця шоу Холостяк 13, волонтерка і перекладачка німецької мови Інна Бєлєнь також провела екскурсію квартирою, яку орендує у Києві, передають Патріоти України. Бєлєнь і ветеран війни Олександр Терен після завершення реаліті будують стосунки. Зара...