30 років – саме стільки прожив у Львові нащадок славетного композитора. За цей час, надихаючись українськими народними піснями, він встиг написати близько тридцять творів. Два з них експонують на виставці у Львівському Палаці Потоцьких, повідомляють Патріоти України.
Тим часом, керівник бібліотеки "Моцартіана", що з Зальцбурга , вже встиг знайти у фондах львівської музакадемії цікаві речі Франца.
Ідея провести цей фестиваль належить Оксані Линів. Свою мрію жінка виношувала 4 роки. Українка диригує у Баварській державній опері і філармонійним оркестром у Ґраці.
Жінка вирішила концертом у Львівській "Опері" відкрити Україні незнаного Моцарта – як автора складного твору для солістів, хору і оркестру.
«Кантата "Перший весняний день" була написана у Львові. Для заснованого ним львівського товариства. І прозвучала тільки один раз: на закритому концерті-святі у баронеси Кавалькабо на прийнятті», – розповіла засновниця і арт-директорка фестивалю Lviv MozArt Оксана Линів.
Ще одна прем'єра – фортепіанні варіації, які Моцарт сам виконував у турне 60 містами Європи. Солісти вивчали їх по копіях манускриптів Франца. Едгарас Монтвідас – один з солістів, який виступатиме перед львівськими глядачами.
Триватиме фестиваль до 25 серпня. Окрім львівської опери, музика звучатиме у кількох церквах та навіть у трамвайному депо.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...