Маловідомі цікавинки: Син Моцарта тридцять років жив у Львові (відео)

У місті Лева стартував міжнародний фестиваль присвячений молодшому сину легендарного композитора Вольфганга Амадея Моцарта – Францу Ксаверу Моцарту.

30 років – саме стільки прожив у Львові нащадок славетного композитора. За цей час, надихаючись українськими народними піснями, він встиг написати близько тридцять творів. Два з них експонують на виставці у Львівському Палаці Потоцьких, повідомляють Патріоти України.

Тим часом, керівник бібліотеки "Моцартіана", що з Зальцбурга , вже встиг знайти у фондах львівської музакадемії цікаві речі Франца.

Ідея провести цей фестиваль належить Оксані Линів. Свою мрію жінка виношувала 4 роки. Українка диригує у Баварській державній опері і філармонійним оркестром у Ґраці.

Жінка вирішила концертом у Львівській "Опері" відкрити Україні незнаного Моцарта – як автора складного твору для солістів, хору і оркестру.

«Кантата "Перший весняний день" була написана у Львові. Для заснованого ним львівського товариства. І прозвучала тільки один раз: на закритому концерті-святі у баронеси Кавалькабо на прийнятті», – розповіла засновниця і арт-директорка фестивалю Lviv MozArt Оксана Линів.

Ще одна прем'єра – фортепіанні варіації, які Моцарт сам виконував у турне 60 містами Європи. Солісти вивчали їх по копіях манускриптів Франца. Едгарас Монтвідас – один з солістів, який виступатиме перед львівськими глядачами.

Триватиме фестиваль до 25 серпня. Окрім львівської опери, музика звучатиме у кількох церквах та навіть у трамвайному депо.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"​Ровно десять лет назад известно какая общественность Киева выдвинула в номинанты премии "человек года" московского пропагандиста Познера за интервью с главой кабмина Азаровым", - блогер-одесит

понеділок, 27 березень 2023, 23:15

"Ровно десять лет назад известно какая общественность Киева выдвинула в номинанты премии «человек года» московского пропагандиста В. Познера за его интервью с главой кабмина Н. Азаровым. Познеру удалось представить в хорошем свете сразу два ничтожества...