30 років – саме стільки прожив у Львові нащадок славетного композитора. За цей час, надихаючись українськими народними піснями, він встиг написати близько тридцять творів. Два з них експонують на виставці у Львівському Палаці Потоцьких, повідомляють Патріоти України.
Тим часом, керівник бібліотеки "Моцартіана", що з Зальцбурга , вже встиг знайти у фондах львівської музакадемії цікаві речі Франца.
Ідея провести цей фестиваль належить Оксані Линів. Свою мрію жінка виношувала 4 роки. Українка диригує у Баварській державній опері і філармонійним оркестром у Ґраці.
Жінка вирішила концертом у Львівській "Опері" відкрити Україні незнаного Моцарта – як автора складного твору для солістів, хору і оркестру.
«Кантата "Перший весняний день" була написана у Львові. Для заснованого ним львівського товариства. І прозвучала тільки один раз: на закритому концерті-святі у баронеси Кавалькабо на прийнятті», – розповіла засновниця і арт-директорка фестивалю Lviv MozArt Оксана Линів.
Ще одна прем'єра – фортепіанні варіації, які Моцарт сам виконував у турне 60 містами Європи. Солісти вивчали їх по копіях манускриптів Франца. Едгарас Монтвідас – один з солістів, який виступатиме перед львівськими глядачами.
Триватиме фестиваль до 25 серпня. Окрім львівської опери, музика звучатиме у кількох церквах та навіть у трамвайному депо.
Голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін після обшуків назвав президента Володимира Зеленського "царем" та заявив, що той робить "впевнені кроки в бік корупційного авторитаризму". . "Користуючись війною, Володимир Зеленський робить перші, але...
13 липня за новим церковним календарем (26 липня - за старим) - Собор архангела Гавриїла. У народі день дістав назву Гаврило Літній, передають Патріоти України. 13 липня за юліанським календарним стилем - Собор 12-ти апостолів. Архангел Гавриїл - один ...