30 років – саме стільки прожив у Львові нащадок славетного композитора. За цей час, надихаючись українськими народними піснями, він встиг написати близько тридцять творів. Два з них експонують на виставці у Львівському Палаці Потоцьких, повідомляють Патріоти України.
Тим часом, керівник бібліотеки "Моцартіана", що з Зальцбурга , вже встиг знайти у фондах львівської музакадемії цікаві речі Франца.
Ідея провести цей фестиваль належить Оксані Линів. Свою мрію жінка виношувала 4 роки. Українка диригує у Баварській державній опері і філармонійним оркестром у Ґраці.
Жінка вирішила концертом у Львівській "Опері" відкрити Україні незнаного Моцарта – як автора складного твору для солістів, хору і оркестру.
«Кантата "Перший весняний день" була написана у Львові. Для заснованого ним львівського товариства. І прозвучала тільки один раз: на закритому концерті-святі у баронеси Кавалькабо на прийнятті», – розповіла засновниця і арт-директорка фестивалю Lviv MozArt Оксана Линів.
Ще одна прем'єра – фортепіанні варіації, які Моцарт сам виконував у турне 60 містами Європи. Солісти вивчали їх по копіях манускриптів Франца. Едгарас Монтвідас – один з солістів, який виступатиме перед львівськими глядачами.
Триватиме фестиваль до 25 серпня. Окрім львівської опери, музика звучатиме у кількох церквах та навіть у трамвайному депо.
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...