Молодий офіцер з дитячою посмішкою вижив, перенісши близько 50 операцій. Руслан випромінює віру і оптимізм, мабуть, саме це, а також фахова допомога закордонних і наших лікарів сотворили диво, – після перебування у «пеклі війни» він знову ходитиме, повідомляють Патріоти України з посиланням на zik.ua.
Руслан розповів, що поранення отримав ще 20 серпня 2014 року, коли у населеному пункті між Георгіївкою і Лутугиним Луганської області вранці з 3.30 ранку почався страшний артобстріл, – градами, мінометами тощо. «Це було пекло», – сказав Руслан. Їх так « поливали вогнем» до 21.00, потім все трохи вщухло і тоді почався прорив ворожих танків. Руслан розповів, що вони з мужністю прийняли бій, але проти танків вистояти було важко. Вони змушені були відступати. Багато поранених залишилося на полі бою. Руслан не міг їх там залишити, та коли виносив шостого побратима, йому прошило живіт і ноги. Спочатку він пролежав у польовому госпіталі в Лутугиному, бо його не могли вивезти через сильні обстріли. Потім був Харків, після 12-годинної операції відправили в Київ.
Руслан розповів, що переніс близько 50 операцій, і це ще не все. Тричі був в Австрії, де йому проводили операції на дуже високому рівні. «Мене збирали як кубики Лего», – зазначив Руслан. Незважаючи на таке важке поранення, його організм відновлюється. Через два місяці мають зняти гіпс з ніг і є надія, що Руслан ходитиме. І знову збирається в армію. Після поранення його перевели Академію сухопутних військ ім. Сагайдачного у Львові.
Руслана Філіпсонова нагородили орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня. До слова, Орден Богдана Хмельницького є державною нагородою України, яким нагороджують громадян України за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України.
Руслан Філіпсонов повертається до життя також і завдяки реабілітації, яку проходить у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону. За словами фізичного терапевта Олександри Каландяк, загалом реабілітація в Україні є проблемною, бо у нас немає фахівців. Таке поняття як мультидисциплінарна команда взагалі відсутнє.
Вона зазначила, що фізична терапія, – це терапія рухом, а ерготерапія – це фізична терапія, тобто ерготерапевт вчить людину, як давати собі раду у повсякденному житті. «Насправді, це стосується багатьох людей, які перенесли інсульт, отримали спінальну, черепно-мозкову травму.
Адже в Україні як таких реабілітаційних відділень нема. Це інноваційний проект, ерготерапія в Україні є тільки в декількох закладах, де визначальними є не тільки обладнання і кімната, а й фахівці, які будуть там працювати і зможуть навчити людей користуватися цим. Адаптована кухня призначена тим людям, які мають вже певні травми, з допомогою спеціального обладнання вони навчатимуться жити в нових умовах», – розповіла Олександра.
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...