"Для тих, хто не в темі, поясню. В Україні діє монополія на виробництво спирту. Отже всі виробники горілки мають купити в державного підприємства спирт, а потім вже на своєму заводі додатково очистити його через фільтр, змішати з водою та розлити по пляшках. Тобто формально вся горілка робиться з однієї діжки і якісно залежить від того, на скільки якісні фільтри для очищення спирту встановленні на горілчаному заводі і на скільки часто вони ці фільтри міняють. Фільтри не дешеві, тому якісна горілка дорожча.
Умовна структура ціни півлітрової пляшки горілки, до січневого подорожчання спирту та останнього підняття акцизу, виглядала так:
Вартість спирту - 5,7 грн
Витрати на виробника горілки - 16,65 грн
Логістика - 7,16 грн
Роздрібна націнка - 16,47 грн
Акциз - 28,96 грн
Загалом за 1 пляшку 0,5л горілки - 74,94 грн.
Тобто дохід держави з податками та акцизами - 41,37 грн. Це в 2,5 рази!!! більше, ніж заробляє виробник горілки.
І тепер - питання. Держава підвищила дуже суттєво акциз на спирт. Весь акциз іде в держбюджет. На 100%. Тепер ще ДП «Укрспирт» підвищує ціну на спирт. Але гроші за спирт в держбюджет йдуть не всі, а лише податки з прибутку ДП. Питання - навіщо двічі нагинати горілчані заводи? Ви або акциз зробіть меншим на вартість подорожчання спирту, або зафіксуйте ціну на спирт та розберіться з рентабельністю ДП «Укрспирт».
Якщо постійно збільшувати «дохід держави в кожній пляшці горілки», то виробнику доведеться підвищувати вартість пляшки. Але через низьку купівельну спроможність підвищити ціну - означає зменшити попит та направити споживача на пошуки дешевого контрафактного алкоголю. А звідти - отруєння та зменшення доходів, збільшення збитків та, як наслідок, банкрутство заводів. Подивіться на горілчаного короля з РФ Рустема Тарико. Один з найбільших виробників горілки в світі сьогодні банкрот.
Висновок - Шановний пане Кутовий. Ви, як міністр, маєте всі можливості розібратися в ситуації та навести лад в галузі, які приносить значні гроші в бюджет. Бо в противному випадку люди будуть споживати трохи імпорту та багато контрафакту. Пити чи не пити - це вибір кожного конкретного громадянина. А от чи отримає держава дохід від галузі чи на цьому зароблятимуть контрафактники - от над чим варто замислитись міністру".
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...