"Для тих, хто не в темі, поясню. В Україні діє монополія на виробництво спирту. Отже всі виробники горілки мають купити в державного підприємства спирт, а потім вже на своєму заводі додатково очистити його через фільтр, змішати з водою та розлити по пляшках. Тобто формально вся горілка робиться з однієї діжки і якісно залежить від того, на скільки якісні фільтри для очищення спирту встановленні на горілчаному заводі і на скільки часто вони ці фільтри міняють. Фільтри не дешеві, тому якісна горілка дорожча.
Умовна структура ціни півлітрової пляшки горілки, до січневого подорожчання спирту та останнього підняття акцизу, виглядала так:
Вартість спирту - 5,7 грн
Витрати на виробника горілки - 16,65 грн
Логістика - 7,16 грн
Роздрібна націнка - 16,47 грн
Акциз - 28,96 грн
Загалом за 1 пляшку 0,5л горілки - 74,94 грн.
Тобто дохід держави з податками та акцизами - 41,37 грн. Це в 2,5 рази!!! більше, ніж заробляє виробник горілки.
І тепер - питання. Держава підвищила дуже суттєво акциз на спирт. Весь акциз іде в держбюджет. На 100%. Тепер ще ДП «Укрспирт» підвищує ціну на спирт. Але гроші за спирт в держбюджет йдуть не всі, а лише податки з прибутку ДП. Питання - навіщо двічі нагинати горілчані заводи? Ви або акциз зробіть меншим на вартість подорожчання спирту, або зафіксуйте ціну на спирт та розберіться з рентабельністю ДП «Укрспирт».
Якщо постійно збільшувати «дохід держави в кожній пляшці горілки», то виробнику доведеться підвищувати вартість пляшки. Але через низьку купівельну спроможність підвищити ціну - означає зменшити попит та направити споживача на пошуки дешевого контрафактного алкоголю. А звідти - отруєння та зменшення доходів, збільшення збитків та, як наслідок, банкрутство заводів. Подивіться на горілчаного короля з РФ Рустема Тарико. Один з найбільших виробників горілки в світі сьогодні банкрот.
Висновок - Шановний пане Кутовий. Ви, як міністр, маєте всі можливості розібратися в ситуації та навести лад в галузі, які приносить значні гроші в бюджет. Бо в противному випадку люди будуть споживати трохи імпорту та багато контрафакту. Пити чи не пити - це вибір кожного конкретного громадянина. А от чи отримає держава дохід від галузі чи на цьому зароблятимуть контрафактники - от над чим варто замислитись міністру".
"Чиновники з Міноборони вкотре сіли в калюжу: авансують підприємствам десятки мільярдів гривень, однак на фронт у заявлені терміни доходить менше половини мін. Однак і з ними серйозні проблеми. Що відбувається? "Нам не страшні московські воші, нам стра...
"Вчора був той самий день – День гідності та свободи. Трохи не пропустила. День "майданутых", по-простому", - пише харківська журналістка Анна Гін на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:. "Не віриться, що вже ...