Росіяни переінакшують на свій лад історію України, бо збудували на ній власну ідентичність. Таку думку в інтерв'ю висловив письменник Юрій Винничук, передають Патріоти України.
"Не думаю, що це (посягання Москви на нашу історію. - ред) колись припиниться. Вони нас тому й не відпускають, бо їхні корені, як вони вважають, тут. Якщо від цього відмовитись - уся їхня історія коту під хвіст. Далі як навчати наступні покоління? Тому й хапаються. Ми з цим нічого не зробимо. Покоління мусять пройти, поки вони витверезіють. Ця імперська манія перейде. У них же демографічна катастрофа - мінусовий приріст населення. Плюсовий - тільки народів Кавказу. Кількість росіян маліє, а кавказців росте. Вони самі себе погублять", - сказав він.
Наше власне уявлення про Київську Русь багато в чому нав'язане нам росіянами, додав Винничук: "Вони багато нам у голови вбили такого, що досі є в наших підручниках. В історії за 7 клас пишуть про якихось "русичів". Це слово фігурує лише у "Слові о полку Ігоревім" (героїчна поема ХІІ ст., знайдена 1791 року. Оригінальний рукопис згорів у Москві 1812-го. - ред), більше ніде. Ми були русинами. Митрополит Іларіон у ХІ столітті підписувався: Іларіон русин. Але "па-рускі" це не звучить. А штучно вигадане "русич" навіть не має жіночої форми".
В Україні лишається багато проявів так званого "русского мира" на побутовому рівні, вважає письменник. Торгові бренди - на 80% російські.
"Тьома", "Антошка", "Простоквашино", горілки "Клинков", "Мягков". Або оце "лавка": "книжная, мясная". У Львові є вже "Эко лавка". Має бути ятка або крамниця. В українській мові лавка - те, на чому сидиш. "Русский мир" лізе дрібницями, але на кожному кроці. Дивишся книжку - ніби автор англійський, а перекладено з російської мови.
При чому часто - це книжки, які давно вже переклали на українську з оригіналу: казки Оскара Вайльда, "Робінзон крузо" Дефо. І в український фільм "Сторожова застава" пробився "русский мир". Простолюдини вдягнені по-кацапськи, носять бороди, лапті й тесемки на голові. Фільм зроблений для росіян, очевидно. А потім перекладений для нас", - говорить Винничук.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...