В одній із садиб експедицією сфотографовано курган давньоруського часу, що зберігся до наших днів, написав старший викладач кафедри історії та археології України Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка Вячеслав Скороход на сторінці у Facebook, повідомляють Патріоти України.
Сенсаційним відкриттям стало виявлення городища Х ст. у південній частині селища. Експедицією був закладений шурф, що потрапив у тіло валу, та зібраний підйомний матеріал. Нововиявлене городище було попередником літописного Моровійська, що у ХІІ ст. був перенесений на північний мис в результаті зміни русла р. Десни, додав науковець.
За словами Скорохода, обстеженням Морівська та його околиць археологи займалися у квітні-травні. Роботи велися на дитинці та посадах давньоруського міста ХІІ ст., що у ХVI - XVII ст. було фортецею на кордоні Московського царства і Речі Посполитої. У ХVIII - ХІХ ст. на дитинці стояла дерев’яна церква Святого Миколая, навколо якої був цвинтар.
Скороход додав, що в археологічному сезоні 2017 року, який закінчився цими днями, окрім Морівська, досліджувались також смт Седнів (літописний Сновськ) у Чернігівському району, село Виповзів Козелецького та м. Батурин Бахмацького районів.
У роботах брали участь фахівці Науково-дослідного центру археології та стародавньої і ранньомодерної історії Північного Лівобережжя ім. Д.Я. Самоквасова, Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка та Інституту археології НАН України.
Для того, щоб якось "сковирнути" цього конкурента китайські комуністи придумали хитрий план. Він складається з багатьох пунктів та підпунктів (я не буду зараз на ньому зупинятися детально), але його важливою складовою є ті пункти які відносяться до вик...
Той факт, що президент США Дональд Трамп тримає в фокусі уваги Європу, Україну і російсько-українську війну – це великий позитив, який ми ще можемо недооцінювати. Про це заявив експосол України у США Валерій Чалий, передають Патріоти України. «Із брифі...