В даний час українська армія повністю забезпечена паливом; відсутність грубок і палива в будь-якому військовому підрозділі може бути тільки тимчасовою і пов'язана з відсутністю заявки і з великим плечем доставки. Про це розповів радник президента України Юрій Бірюков, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.
Бірюков прокоментував інформацію журналіста Романа Бочкали про те, що в одному з підрозділів на Донбасі бійці страждають від холоду: "Я можу підтвердити, що "хтось подекуди у нас деколи "дійсно, можливо, щось не отримав. У нас 250 тисяч чоловік в армії". Радник президента також захотів знати, про який саме підрозділ йдеться, а також отримати відповідь на питання: "Вони взагалі писали заявки на дрова, на вугілля, на мазут?"
Бірюков розповів про те, що "ще на початку літа велася заготівля дров, вугілля, опалювального мазуту, палет і всього іншого, що використовується для обігріву". За його словами, в зоні АТО є три паливних склади - "по одному в кожному секторі".
"Так, на жаль, плече підвезення до якихось підрозділів чимале, але у нас немає можливості кожні 10 кілометрів організовувати паливний склад, а потім ще й охороняти його від місцевих жителів, які намагаються все розтягнути", - зауважив він.
Він також додав, що "кожна квартирно-експлуатаційна частина кожної області створила власний склад". "Я заїхав на паливний склад Миколаївської квартирно-експлуатаційної частини і переконався: там дров до "хріна"", - запевнив Бірюков.
Говорячи про проблеми постачання армії, він звернув увагу на те, що "у нас, на жаль, наполовину не укомплектовані штати тиловиків". "При доблесному Анатолієві Гриценку і при наступних міністрах у нас систематично знищували факультети підготовки тилових служб. Була генеральна лінія, що всією цією справою займатимуться комерсанти на аутсорсингу. Сьогодні часто тиловик просто не знає, де ці дрова добути".
"Але робота ведеться, відновлений тиловий факультет на базі Одеської військової академії. На жаль, результатів не можна чекати блискавично", - визнав він. Бірюков також розповів про те, що казармений фонд потребує відновлення. Сума, необхідна на ці цілі, становить 4 мільярди гривень.
"У бюджеті 2016 року на ремонт казарм передбачалося фінансування в розмірі 400 мільйонів гривень. Тобто через десять років ми відремонтуємо всі казарми і почнемо ремонтувати їх наново", - зауважив він. У той же час він підкреслив: "Там, де немає казарм, розгортаються наметові містечка. Це, звичайно, не комфортні, не ідеальні умови, але вже два роки відсутня проблема з грубками - просто їх треба отримати на складі. У цьому році точно немає проблем з дровами і вугіллям. Їх просто потрібно отримати на складі".
Як стало відомо, 30 листопада журналіст Роман Бочкала на своїй сторінці в Facebook розповів про те, що бійці одного з підрозділів на Донбасі страждають від холоду, вони змушені розпалювати "буржуйки" власним одягом.
"Мороз ударил, мерзнут пацаны... А угля нет. На Донбассе. Для военных. Одно уважаемое подразделение вывели на доукомплектацию с передка в прифронтовой тыл. "Расквартировали" в палатках. Ну и грейтесь как хотите. Хорошо волонтерские буржуйки с прошлых зим остались. Но топить их нечем. В ход пошли стоптанные носки и валенки", - йдеться в його повідомленні.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...