"Путін і малиновий дирижабль", - Портніков про черговий божевільний план РФ заради скасування санкцій

Російський письменник Володимир Войнович у своєму останньому романі змалював правителя сучасної Росії в образі гігантського малинового пелікана. Сьогодні, напевно, він втілив би його у образі дирижабля.

Дитина знає краще! Ілюстрація: www.kavkazcenter.com.

"Одним з останніх гучних проектів соціалістичної епохи був план повороту північних річок. На відміну від багатьох інших проектів, які, нехай і з численними людськими жертвами і незворотними екологічними втратами, вдалося втілити в життя – цей був справжнім безумством, демонстрацією агонії соціалізму. Але Кремль – не дивлячись на обурення громадськості (цей проект не залишив байдужими навіть тих, хто завжди мовчав і погоджувався з владою) – вперто відстоював свою ідею. Поворот поховала перебудова і відсутність коштів. Здавалося, що з фантастичними проектами покінчено назавжди", - написав оглядач Віталій Портніков у статті для Радіо Свобода, передають Патріоти України.

Але у Путіна свій поворот північних річок. Російський правитель бажає освоювати Арктику і Сибір за допомогою... дирижаблів. Практичне використання екзотичних літальних апаратів припинилося вже багато десятиліть тому. Проте, російська Рада безпеки запропонувала уряду країни розглянути пропозицію про створення в Сибіру і Арктиці транспортно-логістичних коридорів за допомогою дирижаблів.

Автори цього проекту – академік Олександр Нікіпєлов і заступник секретаря Ради безпеки Володимир Назаров – хочуть створити в Сибіру транспортний вузол з використанням швидкісної залізниці, мережі злітно-посадкових смуг для малої авіації і, звичайно, дирижаблів – як же без них. Ініціаторів ідеї абсолютно не хвилює, що для освоєння Сибіру і Арктики у Росії немає ані коштів, ані людських ресурсів. Навпаки, вони пропонують витратити на своє починання понад 200 мільярдів доларів – тобто приблизно третину тих резервів, які взагалі залишилися у Росії і які стрімко тануть.

Від реалізації проекту автори бачать самі суцільні переваги. По-перше, розвинеться Сибір і в цьому регіоні з’являться нові робочі місця – в тому числі і пілотів дирижаблів, очевидно. По-друге, російський бізнес відразу ж повернеться з офшорів – бо він буде зацікавлений брати участь у цьому проекті. По-третє, Захід – увага – скасує санкції проти Росії, тому що не зможе встояти перед спокусою разом освоювати Сибір і Арктику. Чудово!

Як таке може приходити в голову чиновникам в країні, де закінчуються гроші навіть для виплати пенсій і бюджетних зарплат – за твердженням Міністерства фінансів Російської Федерації? Як може висуватися проект створення високошвидкісної залізниці в Сибіру, коли навіть в європейській частині Росії жодної такої дороги немає – і перше полотно тільки починають будувати... китайці? Як можна пов’язати запровадження санкцій за порушення міжнародного права і агресію і скасування їх у зв’язку з бажанням брати участь в запуску дирижаблів в Арктиці? Що в голові в ініціаторів проекту? І як ця маячня могла зацікавити членів Ради безпеки Росії? Вони божевільні? Путін сам не свій?

Але, як сказав мені колись один знайомий російський чиновник і підприємець, який обікрав Батьківщину на сотні мільйонів доларів, «ми в Росії якщо і божевільні – так на свою користь». Справа – не в дирижаблях. Справа, звичайно, у 200 мільярдах доларів. Проект можуть схвалити – нехай навіть і частково. І почати «освоювати». З’явиться відразу кілька нових годівниць для уркаганів. Ось, власне, і весь сенс.

Чудовий російський письменник Володимир Войнович у своєму останньому романі змалював правителя сучасної Росії в образі гігантського малинового пелікана. Мабуть, якби Войнович почав писати свій роман сьогодні, він міг би з успіхом використовувати інший образ – малинового дирижабля.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Науковий "захід" виявився фейковим: Чиновник новорічні свята провів "у відрядженні" в Фінляндії з родиною, - журналістське розслідування

субота, 18 січень 2025, 14:08

Керівник офісу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Михайло Янчук з 1 по 8 січня 2025-го провів у відрядженні в Фінляндії. Фактично новорічні свята чиновник, який був призначений на посаду всього три місяці тому, з дружиною...

Народні прикмети на 18 січня. Вдалий день для магічних ритуалів. Увечері не гуляйте у безлюдних місцях

субота, 18 січень 2025, 7:05

Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...